اختصاص 6 میلیارد ریال اعتبار برای گردشگری تنگستان بوشهر
معاون عمرانی فرمانداری تنگستان استان بوشهر گفت: شش میلیارد و 530 میلیون ریال اعتبار در قالب کمیته برنامه ریزی این شهرستان برای حوزه گردشگری تصویب شد.
كدخبر: id-2262
تاريخ: 2017-10-23 10:11:08

به گزارش \\\"تنگستان نما\\\"، پرویز شعبانی روز یکشنبه در گفت وگو با ایرنا افزود: این میزان اعتبار برای اجرای هفت طرح مختلف گردشگری که مهمترین آنها مرمت و بازسازی قلعه تاریخی کلات اهرم با پنج میلیارد ریال است، هزینه می شود.
وی اضافه کرد: طرح مرمت و بازسازی قلعه تاریخی کلات اهرم تا پایان سال جاری به بهره برداری می رسد.
شعبانی در باره اهمیت و جایگاه تاریخی تپه گل پختی واقع در اهرم گفت: هم اکنون اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان یک گروه کارشناسی برای کاوش و تعیین عرصه حریم این تپه، به این منطقه اعزام کرده است که مشغول فعالیت هستند.
معاون عمرانی فرمانداری تنگستان ادامه داد: در کمیته برنامه ریزی سال گذشته، برای تعیین عرصه و حریم تپه تاریخی گل پختی،300 میلیون ریال اعتبار تصویب شد که پس از کاوش این مکان تاریخی، کار عملیاتی تعیین حریم تپه آغاز می شود.
شعبانی اظهار کرد: شهرستان تنگستان از منظر گردشگری و اماکن تفریحی، یکی از شهرستانهای غنی در استان بوشهراست که منطقه نمونه گردشگری خائیز، ساحل دلوار، موزه رئیسعلی دلواری، ابنیه ها، اماکن تاریخی متعدد و آبگرم اهرم نمونه ای از این آثار است.