افزایش کرایه اتوبوس‌ها در ایام اربعین در شان دولت اسلامی نیست
امام جمعه دلوار گفت:افزایش کرایه اتوبوس‌ها در ایام اربعین در شان دولت اسلامی نیست و با تسهیل کردن امورات زائران حسینی ناسازگار است..
كدخبر: id-2325
تاريخ: 2017-10-29 01:09:34

به گزارش \\\"تنگستان نما\\\"، حجت‌الاسلام علی زاهددوست امروز در خطبه‌های این هفته نماز جمعه شهر دلوار با اشاره به هشتم آبان‌ماه، سالروز شهادت حسین فهمیده و روز بسیج دانش‌آموزی اظهار داشت: شهید فهمیده الگوی جوانان و نوجوانان ایران اسلامی است.

وی افزود: این نوجوان ۱۳ ساله با تاسی از حضرت قاسم ابن‌الحسن(ع، با روحیه شهادت‌طلبی و ایثار جان خود را فدای اسلام و دفاع از سرزمین اسلامی کرد. 

امام جمعه دلوار تصریح کرد: امروز  وظیفه همگان این است که عزت و سربلندی خود را مدیون جانفشانی و ایثارگری شهدا بدانند و برای سربلندی و عزت بیش از پیش ایران اسلامی تلاش کنند.

 وی بیان کرد: وصیت نامه شهدا چراغ راه جامعه ماست و کاربردی کردن آن در زندگی می‌تواند جامعه ما را برابر هر خطر و آسیب بیمه کند.

زاهددوست عنوان کرد: اطاعت از فرامین رهبری باعث عزت و سربلندی کشور خواهد شد، همچنان که شهدای ما در بند بند وصیتنامه‌های خود بر اطاعت و پیروی از ولایت فقیه تاکید داشته‌اند ما نیز برای تداوم عزت و سربلندی کشور باید اطاعت از رهبری را بر خود فرض و لازم بدانیم.


وی با اشاره به در پیش بودن روز ۱۳ آبان ماه روز تسخیر لانه جاسوسی آمریکا به دست دانشجویان پیرو خط امام، یادآور شد:  این اتفاق، جریان سازش‌ناپذیری با آمریکا را در جامعه تثبیت و حقانیت راه امام و انقلاب را بیش از پیش اثبات کرد.

امام جمعه دلوار افزود: در هنگام تسخیر لانه جاسوسی، آمریکایی‌ها به دنبال محو و نابودکردن  اسناد خیانت‌های خود به ملت ایران  شدند اما اسنادی که از لانه جاسوسی آمریکا باقی مانده، حکایت از خیانت‌ها و جنایت‌های آمریکا به ملت ایران در زمان قبل از انقلاب است.

وی برگزاری آیین باشکوه اربعین حسینی مایه افتخار و آبروی نظام اسلامی دانست و گفت: باید همه مردم و مسوولان  در جهت فراهم‌کردن زیرساخت‌ها و امکانات لازم تمام تلاش خود را به عمل آورند.

زاهددوست ادامه داد: همه مسوولین باید خدمات به زائران اربعین امام حسین(ع) را افتخار خود بدانند و از همه ظرفیت‌های دولت و کشور برای تسهیل در امورات زائران استفاده کنند.

امام جمعه دلوار اظهار داشت: افزایش کرایه اتوبوس‌ها در ایام اربعین در شان دولت اسلامی نیست و با تسهیل‌کردن امورات زائران حسینی ناسازگار است.

وی ادامه داد: معطلی و سرگردانی مردم برای صدور  ویزا خلاف انتظار مومنین از سازمان حج و زیارت است و مسوولین باید برای صدور ویزای اربعین شرایط را هموارتر کند.

زاهددوست تاکید کرد: شایسته نیست مردمی علاقه‌مند که شوق زیارت سیدالشهدا(ع) را دارند و در این راه سر و پا نمی‌شناسند هر ساله برای اخذ ویزا این چنین با بی‌برنامگی مسوولین مرتبط مواجه شده و تا روزهای و لحظات  آخر سرگردان بمانند.

وی ادامه داد: باید به جایی برسیم که همه خدمات به زائرین رایگان باشد و همه در طول سال دغدغه تسهیل در امور زائران اربعین را داشته باشیم.

امام جمعه دلوار با اعلام این که شهر دلوار تنها یک جایگاه عرضه سوخت بنزین و گازوئیل دارد ، بیان کرد: عدم مدیریت درست، موجبات نارضایتی مردم خوب این منطقه را فراهم کرده و امیدواریم مسوولان به ویژه بخشدار نسبت به رفع این معضل پیگیری مجدانه‌ای را انجام دهند.

انتهای پیام/