برگزاری نشست تخصصی آموزش فنی و حرفه ای تنگستان و فرماندهان نیروهای مسلح شهرستان
كدخبر: id-3683
تاريخ: 2018-01-06 11:39:12

به گزارش \"تنگستان نما\"، رئیس مرکز آموزش فنی و حرفه ای تنگستان از توسعه آموزش های فنی و حرفه ای با همکاری  نیروهای مسلح شهرستان در راستای توانمندسازی نیروهای جوان وظیفه در امر اشتغال خبر داد.

به گزارش روابط عمومي اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان بوشهر مهراب بازیار در نشست با فرماندهان نیروهای مسلح شهرستان با اشاره به  تفاهم نامه های همکاری آموزشی فنی و حرفه ای با پادگان ها در سال جاری، اظهارداشت: هدف از انعقاد این تفاهم نامه ها همکاری فراهم سازی زمینه احراز اشتغال نیروهای وظیفه جهت ورود به بازار كار پس از پایان دوره مقدس سربازي با ارتقاي دانش و مهارت آموزی و آشنایی با دنیای واقعی کار می باشد.

وی آموزش های مهارتی را نقشه راه اشتغال نیروهای جوان وظیفه نیروهای مسلح عنوان کرد و افزود: یکی از دغدغه های اصلی کشور را فقدان مهارت و کاربلدی در جوانان که موجب افزایش معزل بیکاری آنان پس از خدمت سربازی می شود و بالاترین رسالت فنی و حرفه ای فراهم نمودن بسترهای ایجاد اشتغال و ورود نیروهای جوان به دنیای کار با ارائه آموزش های فنی و حرفه ای می باشد.

بازیار، توانمندسازی نیروهای جوان وظیفه را در امر اشتغال از طریق متناسب ساختن استعدادها و مهارت آنان با نیاز بازار کار برشمرد و بر بهره گیری سربازان وظیفه از این فرصت طلایی تأکید کرد.

رئیس مرکز آموزش فنی و حرفه ای تنگستان، اذعان داشت: سربازان در اين مقطع زماني هم خدمت مقدس سربازي را سپري كرده و هم مهارت‌هاي لازم و مورد علاقه خود جهت ورود به بازار کار را كسب مي‌كنند.

وی اظهار کرد: در برخی از رشته های مهارتی امکان انتقال تجهیزات به همراه مربی متخصص به پادگان ها  امکان پذیر می باشد ولی با توجه به کثرت نیروهای وظیفه زمینه های بکارگیری کارشناسان و متخصصان نیروهای مسلح جهت امر آموزش فراهم می باشد.

بازیار در پایان سخنان خود تعامل این دو مجموعه را امری بسیار مهم عنوان کرد و خواستار ارائه راهکارهای اجرایی خود جهت ارتقای فرهنگ عمومی در امر مهارت آموزی در بین سربازان وظیفه شد.