نسخه چاپي
مسئولان سخنان و مطالبات رهبری را سرلوحه کار خود قرار دهند
امام جمعه دلوار گفت: مسئولین باید سخنان و مطالبات رهبری را سرلوحه کار خود و نصب العین خود قرار دهند.
كدخبر: id-3825
تاريخ: 2018-01-12 14:57:30

به گزارش \"تنگستان نما\"، حجت‌الاسلام علی زاهددوست در خطبه‌های امروز نماز جمعه دلوار با اشاره به سالروز شهادت حجت‌الاسلام والمسلمین نواب صفوی، طهماسبی، واحدی و ذوالقدر از فدائیان اسلام اظهار داشت: شهیدانی نظیر نواب صفوی در فضای اختناق از جان خود با دستان خالی اما با شجاعت، استقامت و ایثار گذشتند و در زمان خود خط شکن بودند لذا در سالروز شهادت این شهیدان یاد و نام آنها را گرامی می داریم.

وی با اشاره به بیانات رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار مردم ولایت مدار شهر قم، اضافه کرد: نوک پیکان فتنه متوجه ملت و اسلام بود. نکته مهمی که نباید از آن غافل شد این است که نوک پیکان فتنه دشمن متوجه ملت ایران و اصل اسلام بود و دشمنی اشراری که به میدان آمده بودند با اصل اسلام و ملت ایران بود که ازاین‌روست که هم علیه اسلام شعار دادند و هم علیه روحانیت که پاسدار اسلام است و هم علیه مظاهر ملت ایران ازجمله پرچمی که مزین به نام مبارک الله است.

امام جمعه دلوار افزود: بر همین اساس رهبری در توصیف حرکت مستمر ملت، گفتند: این نبرد «ملت با ضد ملت»، نبرد «ایران با ضد ایران» و نبرد «اسلام با ضد اسلام» است که از این پس نیز ادامه خواهد داشت.

وی ادامه داد: یکی از جنبه‌های مهم این فتنه ای که با بصیرت مردم خنثی شد ، بصیرت و وفاداری است که مردم از خود نشان دادند و با به میدان آمدن نشان دادند که فتنه‌گران و شرارت‌افروزان ضدانقلاب در برابر سیل خروشان ملت عددی بحساب نمی آیند و با بصیرت و حضور بهنگام طومار این فتنه را در هم پیچیدند.

زاهددوست افزود: راهپیمایی به‌جای مردم و حضور پر رنگ ایشان، مسأله‌ای معمولی نیست. دشمن امیدوار شده بود که با فشار اقتصادی مردم را در مقابل نظام اسلامی قرار دهد.

وی گفت: دشمنان ملت ایران ازجمله آمریکا و انگلیس و اسرائیل و برخی فاسدان منطقه تصور می‌کردند که با فشارهای اقتصادی واردآمده، حقیقتاً مردم را دچار تردید و  دشمنی با اصل نظام خواهند کرد و اما با حضور مردم و خفه کردن فتنه معلوم شد که مردم اگر هم نارضایتی دارند از انقلاب و اسلام نیست، از مشکلاتی است که بخش مهمی از آن به همین دشمنان خارجی و فشار و فتنه خود آن‌ها برمی‌گردد.

امام جمعه دلوار بیان کرد: لذا رهبر معظم  انقلاب اسلامی می فرمایند که این‌راهپیمایی‌ها حوادث معمولی نیست و این حرکت عظیم، منسجم و مردمی در مقابل توطئه دشمن و با چنین نظم، بصیرت، شور و انگیزه در دنیا بی‌نظیر است.

وی اظهار داشت: نه یک‌ بار بلکه هزاران بار از این ملت تشکر می‌کنم؛ ملت ایران حقیقتاً ملتی رشید، با بصیرت، وفادار، با همت، زمان‌شناس و لحظه‌شناس است و می‌داند که لحظه‌ی حرکت، چه زمانی است.

زاهددوست با بیان اینکه دشمن اگر فتنه‌گری را تکرار کند باز هم تودهنی خواهد خورد خاطرنشان کرد: ایران اسلامی و ملت شریف ایران با اتحاد حول محور ولایت و رهبری به فضل الهی انتقام فتنه‌گری و دخالت در امورات داخلی نظام اسلامی  را از آمریکا خواهد گرفت‌.

وی اضافه کرد: رهبر انقلاب سپس سه نکته اساسی را خطاب به آمریکایی ها فرمودند که سرِ شما در حوادث اخیر به سنگ خورد و اگر در آینده تکرار کنید باز هم ناکام خواهید ماند، در این چند روز به ایران خسارت زدید، این‌کار بی‌تقاص نخواهد ماند و  این کسی‌که به گفته خود آمریکایی‌ها تعادل روحی - روانی ندارد، بداند که این دیوانه‌بازی‌های نمایشی، بی‌جواب نخواهد ماند.

امام جمعه دلوار با بیان اینکه کسانی‌که به‌دنبال پیوند با آمریکا هستند حرف ملت را بفهمند، افزود: نظام اسلامی و ملت ایران با قدرت در برابر زورگویان و مستکبرین ایستاده است و کسانی که بدنبال پیوند و دوستی با آمریکایی ها هستند در میان ملت ایران جایگاهی ندارند.

وی گفت: حضرت آقا فرمودند کسانی‌که در خارج یا متأسفانه در داخل دوست دارند با آمریکایی‌ها پیوند بخورند و نشست و برخاست کنند، این حرفها را بشنوند و بدانند که نظام جمهوری اسلامی به فضل الهی همه مشکلات را برطرف خواهد کرد.

زاهددوست تصریح کرد: تفکیک بین مطالبات صادقانه و به‌حقّ مردم و حرکات وحشیانه و تخریبگرانه‌ی یک گروه است؛ این‌ها از هم باید تفکیک بشود.

 وی با اشاره به اینکه مطالبه رهبری از مسئولان خدمت بی منت به مردم و خصوصا رسیدگی به حال ضعفا و محرومین است، ادامه داد: مسئولین اگر به نظام اسلامی و انقلاب علاقه دارند خدمت به مردم را سر لوحه کار خود قرار دهند.

امام جمعه دلوار اظهار داشت: مسئولین باید سخنان و مطالبات رهبری را سرلوحه کار خود و نصب العین خود قرار دهند و بدانند هرکجا در برابرم فتنه ها و ظلم ها موفق شدیم حاصل اطاعت پذیری از امام و رهبری بوده است و همچنین هر کجا از منویات امام و رهبری فاصله گرفتیم از اهداف خود باز ماندیم.