نسخه چاپي
۹۴ میلیارد تسهیلات اشتغال‌زایی به استان ابلاغ شد
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان بوشهربا اشاره به اینکه سهم اعتباری این استان در اشتغال‌فراگیر ۲۲۴ میلیارد تومان است گفت: برای ایجاد اشتغال پایدار در مرحله نخست ۹۴۰ میلیارد ریال ابلاغ شده است.
كدخبر: id-3856
تاريخ: 2018-01-12 15:59:06

به گزارش \"تنگستان نما\"، به نقل از تسنیم؛ حمیدرضا پناه پیش از ظهر امروز در نشست بررسی اجرای اشتغال‌زایی استان بوشهر با تاکید بر حمایت و تقویت بخش خصوصی در حوزه تولید و اشتغال اظهار داشت: در این حوزه حمایت‌های ویژه  در زمینه بسته‌های اشتغال فراگیر تدوین و اعلام شده است.

وی از تصویب تسهیلات طرح‌های اشتغال‌زایی خبرداد و  تصریح کرد: بر اساس قانون بودجه مبلغ 224 میلیارد تومان برای اجرای طرح‌های اشتغال‌زایی در استان بوشهر تصویب شده است.

مدیرکل تعاون،کار و رفاه اجتماعی استان بوشهر با اشاره به ابلاغ 94 میلیارد تومان تسهیلات اشتغال‌زایی به بانک‌های عامل استان بوشهر گفت: برای ایجاد اشتغال پایدار در مرحله نخست 940 میلیارد ریال به استان بوشهر ابلاغ شده است.

 پناه با اشاره به ویژگی‌های پرداخت تسهیلات یاد شده افزود: بر خلاف رویه سال‌های گذشته پرداخت این تسهیلات برای تامین مواد اولیه واحدهای تولیدی صورت نمی‌گیرد و کارفرمایان و پیمانکاران تنها با انعقاد قرارداد فروش خدمت می‌توانند اقدام به دریافت این تسهیلات کنند.

وی از راه‌اندازی سامانه ویژه ثبت نام برای دریافت تسهیلات یاد شده خبرداد و خاطر نشان کرد: متقاضیان دریافت این نوع تسهیلات باید از طریق نام نویسی در سامانه یاد شده برای دریافت تسهیلات اقدام کنند تا پس از بررسی در کمیته فنی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان بوشهر مورد توجه قرار گیرد.

مدیرکل تعاون،کار و رفاه اجتماعی استان بوشهر  بیان کرد: در این ارتباط پرونده پرداخت 170 میلیارد ریال تشکیل و به بانک‌های عامل استان بوشهر ابلاغ شده است.

پناه، اجرای طرح‌های اشتغال‌زایی روستایی را مورد اشاره قرار داد و خاطر نشان کرد:  از اختصاص 1.5 میلیارد دلار  طرح‌های اشتغال‌زایی روستایی و عشایری کشور سهم استان بوشهر  2.34 درصد تعیین شده است.

وی، با اشاره به اجرای طرح مشاغل خانگی و تصویب 200 میلیارد ریال گفت:برای اجرای این طرح‌ها 180 میلیارد ریال از اعتبارات یاد شده به استان بوشهر تخصیص یافته است.

مدیرکل تعاون،کار و رفاه اجتماعی استان بوشهر  اعتبار آیین نامه اجرایی توسعه و ایجاد اشتغال پایدار روستایی و عشایری را مورد اشاره قرار داد و گفت: سهم استان بوشهر در مرحله نخست 98 میلیارد تومان تعیین شده و این تسهیلات ویژه روستاها، مناطق عشایری و شهرهای زیر 10 هزار نفر جمعیت است.

پناه با بیان اینکه منابع اعتباری این تسهیلات صندوق توسعه ملی و منابع موسسه‌های اقتصادی و مالی است خاطر نشان کرد: این تسهیلات اشتغال‌زایی بر اساس جمعیت مناطق به نسبت تعداد بیکاران و بر اساس دستورالعمل‌های تدوین شده بین شهرستان‌های استان بوشهر توزیع شده است.