۱.۵ میلیارد تسهیلات بانکی به عشایر استان پرداخت شد
مدیرکل امور عشایر استان بوشهر گفت: یک میلیارد و ۵۶۰میلیون تومان تسهیلات بانکی امسال به ۷۷ نفر از عشایر استان بوشهر پرداخت شده است.
كدخبر: id-3878
تاريخ: 2018-01-12 16:21:54

به گزارش \"تنگستان نما\"، فرهمند آقایی در نشست رئیس سازمان امور عشایر کشور با استاندار بوشهر اظهار داشت: 5200 خانوار عشایر در استان بوشهر سکونت می‌کنند و 790 هزار هکتار اراضی کشاورزی این استان هم متعلق به عشایر است.

وی با بیان اینکه 5 طایفه مهم عشایر در 8 شهرستان استان بوشهر در طول 7 ماه سال زندگی می‌کنند، خاطر نشان کرد: جمعیت کل عشایر استان بوشهر 31 هزار نفر است که سالانه 6500 تن گوشت قرمز تولیدی استان بوشهر توسط عشایر تامین می‌شود.

مدیر کل امور عشایر استان بوشهر افزود: آبرسانی سیار، مرمت راه‌ها، توزع سیلندر گاز، خرید مولد انرژی خورشیدی ودیگر برنامه‌ها از جمله نیازمندی‌های عشایر در استان بوشهر است.

آقایی با اشاره به فعالیت‌های صورت گرفته در زمینه بیمه اجتماعی و بیمه دام عشایر و آموزش عشایر گفت: در این بخش‌های فعالیت های خوبی در دست انجام است که امسال و سال آینده با جدیت دنبال می‌شود.

وی با بیان اینکه از محل اعتبارات بسیج سازندگی در سال گذشته 307 میلیون تومان برای اجرای طرح‌های عشایری استان بوشهر سرمایه‌گذاری خاطرنشان کرد: در سال گذشته 2 میلیارد و 20 میلیون تومان تسهیلات با سود 4 درصد به عشایر استان پرداخت شد و امسال هم در مرحله نخست یک میلیارد و 560میلیون تومان تسهیلات به 77 نفر پرداخت شده است.

مدیرکل امور عشایر استان بوشهر بیان کرد: از محل اعتبارات صندوق توسعه ملی 100 نفر از عشایر استان بوشهر برای دریافت تسهیلات معرفی که تاکنون 500 میلیون تومان از کل اعتبار یک میلیارد و 500 میلیون تومانی این تسهیلات به استان ابلاغ شده است.

آقایی با بیان اینکه اعتبارات عشایر استان در مقایسه با دو سال قبل، 3.4 برابر شده است، گفت:  از محل اعتبارات ملی هم امسال 900 میلیون تومان تخصیص  یافته که 886 میلیون تومان از این اعتبار در اختیار استان قرار گرفته است.