شعارهای اصلی انقلاب نباید فراموش شود
امام جمعه اهرم گفت:شعارهای اصلی انقلاب نباید فراموش شود زیرا شرط حیات و دوام جمهوری اسلامی ایران وجود انگیزه های انقلابی وجود روحیه انقلابی می باشد اگر روحیه انقلابی در ما بمیرد دیگر جموری اسلامی نخواهد بود حکومتی خواهد آمد که دیگر جمهوری اسلامی نیست ما هرجا انقلابی عمل کردیم موفق بودیم.
كدخبر: id-4358
تاريخ: 2018-02-09 14:19:20

به گزارش "تنگستان نما"، حجت الاسلام والمسلمین عیسی راستگو امام جمعه اهرم در خطبه های این هفته نماز جمعه با بیان اینکه در آستانه 40  سالروز پیروزی انقلاب اسلامی قرار گرفته ایم اظهارداشت : انقلاب اسلامی قریب به 4 دهه توانسته همه در برابر تهدیدها و مشکلاتی که دشمنان ایجاد می کنند بایستد و هم راهی به سوی سعادت بهروز ملت ایران هموار نماید.

امام جمعه اهرم  تصریح کرد : ایران اسلامی امروز قابل مقایسه با آنچه در گذشته بود نیست زیرا پیشرفت ها بزرگ علمی ، دستاورده های بزرگ سیاسی و بین المللی ، دست یابی  به استقلال سیاسی و قدرت بین المللی و منطقه ای همه و همه در حالی صورت گرفته که ایران تحت شدیدترین فشارها و بدترین محاصره های اقتصادی و سیاسی بوده است.

وی افزود: در دهه فجر انقلاب اسلامی وقتی دشمن از بکاربردن همه حربه ها و امثال تهدیدها ناامید شده سعی دارد با استفاده همه جانبه از رسانه های جدید و فضای مجازی روح امید در دل ملت ایران خفه کند این در حالی است که ایران اسلامی در مقایسه با کشورهای پیرامون خود نشان داده است راه موفقیت را بهتر از هم پیموده است و این  موفقیت نظام جمهوری اسلامی در همه زمینه ها نادیده گرفته می شود اما ضعف های نظام  امروز دشمنان بزرگ جلوه می دهند.

راستگو خاطرنشان کرد : مشکلاتی که امروز در کشور وجود دارد مسلم است درهمه کشورهخای دنیا نیز هست اما باید توجه داشت این مشکلات کشور ما را با بن بست مواجهه نکرده است راه برون رفت از این مشکلات آن است که راهبرده های کلانی که رهبری در طول سالهای گذشته بارها بیان و برآن تاکید داشتند جدی گرفته شود.

امام جمعه اهرم ادامه داد : شعارهای اصلای انقلاب نباید فراموش شود زیرا شرط حیات و دوام جمهوری اسلامی ایران وجود انگیزه های انقلابی وجود روحیه انقلابی می باشد اگر روحیه انقلابی در ما بمیرد دیگر جموری اسلامی نخواهد بود حکومتی خواهد آمد که دیگر جمهوری اسلامی نیست ما هرجا انقلابی عمل کردیم موفق بودیم و هرجا خلاف شعارهای انقلاب عمل کردیم به عقب رانده شدیم.

وی بیان داشت : دومین گام  برای برون رفت از مشکلات کشورشناخت سرمایه های انسانی و اتکا به آنها برای حل مشکلاتی کنونی کشور می باشد مسئولان باید  توان واستعدادهای داخلی بهره بگیرند خارجی ها نتوان مشکلات ما حل نمی کنند بلکه امید به آنها باعث سستی در در اداره امئرات کشور می گردد.

راستگو ادامه داد:اگر کشور وابسته به نفت نباشیم و دولت تولید داخلی را تقویت و از کالا داخلی استفاده کردیم  رکود اقتصادی را از بین می بریم اگر واردات  از این سبب ممنوع شود ما نگرانی نداریم چون متکی به اقتصاد و توان داخلی هستیم مگر جوانان این نبودند کشوی که 50 سال بیشتر در بحث هسته ای عقب بود با یک جهش انقلابی کمتر از دو سال به اورنیوم 20 درصد رسیدیم این همان جاده و راه میان بری است که می توانیم  مسیر پیشرفت هموار کنیم .

امام جمعه اهرم افزود: باید اقتصاد کشور از درون قوی و قدرت ببخشیم در آن صورت تحریم اقتصادی روی ما هیچ اثری نخواهد داشت.

وی بیان داشت: سومین راه کار برای مشکلات اقتصادی در این برهه از زمان اعتماد به نیروی جوان و سرزنده داخلی است تاکی باید از مسئولان پیر مصرف گذشته استفاده کنیم و به نیروی جوان که کانون انرژی هستند  توجه نمی کنید باید به این جوانان اعتماد کرد اخیر دیده شده در جاهایی که جوانان بر مسند کار بودند از جمله شوراها ، دهیاریها و مسند های دولتی هرجا بودند موفقیت های بسیار کسب کردند .
راستگو ادامه داد: نسل جدیدی که بقا تفکر انقلابی که سر شار از  امروز تربیت شدند امروز آماده کارو خدمت به نظام جمهوری اسلامی است.

امام جمعه اهرم چهارمین راه کار مدیریت جهادی و اقتصاد مقاومتی است مدیریت نباید خود را سرگرم کارهای حاشیهای و تشریفاتی زرق و برقی کنند در کار آفرینی به مردم جهادی باید عمل کنند.
وی گفت:گاهی فردی می خواهدکار انجانم دهد باید 20تا25جا مجوز بگیرد این ها کارهای غیرانقلابی می باشد.

راستگو ادامه داد: بانک های وقتی وام های کار آفرینی می دهند باید نظارت کنند باید جایی مصرف شود که تولید و اشتغال است نه جایی مصرف شود که صرف ساخت باغ ویلاهای گرددمتاسفانه مردم اینهارامی ببینندونگران هستند که چرا وام هایی که داده می شود صرف خود اشتغالی نمی گردد باید فساد در این کشور ریشه کن شود .

امام جمعه اهرم بیان داشت: امروز حرف مردم شکایت از فساد و تبعیض است مردم خیلی از مشکلات تحمل می کنند اما از بی عدالتی، فساد و تبعیض می رنجند و شکایت دارند .

وی عنوان داشت:برداشت شدن میل های میان مردم و مسئولان در نماز جمعه یک کار انقلابی است.

راستگو به بهره برداری از پروژه های عمرانی دردهه فجر انقلاب اسلامی اشاره و گفت :برنامه های خوبی درشهرستان تنگستان برگزار شد که از برخی پروژه های بهر برداری یا اغازعملیات اجرایی آنها آغاز شد کارهای بسیار خوبی  بود که دولت برای مردم انجام داد این ها برکات انقلاب اسلامی باشد که باید بیان گردد .

امام جمعه اهرم خواستار حضور پررنگ مردم در راهپیمایی عظیم 22 بهمن شد و بیان داشت دشمن چشم دوخته به حضور مردم و حمایت شما از انقلاب و نظام انشاء الله حضور گسترده ای خواهید داشت.

 

/تنهای پیام