باید وحدت و اتحاد ملی را بیش از گذشته در سال آینده شاهد باشیم/ بخش خصوصی و نهادهای عمومی باید تلاش مضاعف انجام دهند
رئیس‌جمهور با بیان اینکه سال آینده چهلمین سال انقلاب اسلامی است، گفت:‌ باید وحدت و اتحاد ملی را بیش از گذشته در سال آینده شاهد باشیم.
كدخبر: id-4549
تاريخ: 2018-02-12 09:00:53

به گزارش \"تنگستان نما\"، حجت‌الاسلام حسن روحانی رئیس‌جمهور کشورمان در جمع راهپیمایان 22 بهمن در تهران اظهارداشت: بسیار خرسندم که در سی و نهمین سالگرد انقلاب عظیم ایران به عنوان نماینده ملت ایران به همه شما مردم فداکار و انقلابی تبریک و تهنیت عرض کنم. 

وی ادامه داد: از خداوند بزرگ، عظمت و درود فراوان برای روح امام راحل و ارواح طیبه همه شهیدانی که با نثار جان خود انقلاب بزرگ این سرزمین را به پیروزی رساندند. 

رئیس‌جمهور تصریح کرد: راهپیمایی امسال ویژگی دیگری هم دارد و آن اینکه وارد چهلمین سال پیروزی انقلاب اسلامی می‌شویم. سال آینده که سال چهلم است باید به معنای واقعی کلمه، سال بلوغ این انقلاب باشد. از لحاظ تاریخی ما چه بخواهیم چه نخواهیم، سال آینده چهلمین سال انقلاب اسلامی است، اما در واقعیت باید وحدت و اتحاد ملی را بیش از گذشته در سال آینده شاهد باشیم. 

رئیس‌جمهور تصریح کرد: دولت، بخش خصوصی و نهادهای عمومی باید تلاش مضاعف انجام دهند. دهه فجر سال آینده دهه هزاران افتتاح طرح و پروژه مهم در سراسر کشور باشد. اینکه در همین روزها شاهد بودیم در یک روز و در یک استان 10 هزار میلیارد تومان طرح و پروژه افتتاح شد که بخش بزرگ آن هم بخش خصوصی بود، به معنای آن است که ملت ما بیش از گذشته برای آبادانی و عظمت کشور امید دارند. 

روحانی بیان داشت: انقلاب ما وقتی پیروز شد که همه با هم بودیم. در قطار انقلاب، مسافران فراوانی بودند، به طور طبیعی بعضی خودشان خواستند از قطار انقلاب پیاده شوند، برخی را هم از قطار انقلاب پیاده کردیم که می‌توانستیم پیاده نکنیم و امروز باید همه را دوباره به سوار شدن قطار موفقیت و پیروزی انقلاب دعوت کنیم. 

روحانی خاطرنشان کرد: ما همه یک ملت هستیم و یک آرمان داریم، ما همه در پی عظمت ایران بزرگ هستیم. ما در پی تفوق فرهنگی اسلام و هویت ایرانی اسلامی در دل جوانان عزیزمان هستیم. 

رئیس‌جمهور اعلام کرد: ما امروز در سرزمین‌مان نیاز به همه اصولگرایان، به همه اصلاح‌طلبان و همه اعتدال‌گرایان و همه ملتی که اعتقاد به قانون اساسی دارند داریم. هر کس به این قانون اساسی عقیده دارد او انقلابی است. تمام اقوام ایرانی، مذاهب، شیعه و سنی و تمام ادیان، هر کس که این قانون اساسی را قبول دارد، معیار ما است. او انقلابی است و باید به او احترام بگذاریم. 

روحانی گفت: بزرگترین ثمره انقلاب اسلامی و میراث امام(ره)، قانون اساسی ما است، این معیار را همواره به عنوان معیار اساسی برای وحدت و اتحاد باید بدانیم. در این یک سالی که گذشت، در کنار مشکلات و کاستی‌ها، موفقیت و پیروزی‌های بسیار بزرگی را ملت ما به دست آورد. 

روحانی اضافه کرد: اولین آن، برگزاری شکوهمند انتخابات 29 اردیبهشت بود، همه مردم پای صندوق آرا آمدند و به دنیا نشان دادند که مردم به کشور، انقلاب، نظام و آینده سرنوشت‌شان عشق می‌ورزند. 73 درصد مردم از واجدین شرایط در انتخابات شرکت کردند و حماسه بسیار بزرگی را در این کشور به وجود آوردند. این انتخابات و این حماسه و حضور مردم به عنوان یک پیروزی بزرگ برای ملت ایران بود. 

روحانی بیان داشت: در سالی که گذشت ما بر تروریسم پیروز شدیم و موفقیت‌های فراوانی را برای نابودی تروریست‌ها و داعش در منطقه داشتیم. 

رئیس قوه مجریه گفت: کمک ما به مردم عراق و سوریه به ثمر نشست و ملت‌های این منطقه از شر تروریست‌ها نجات پیدا کردند. ما نگذاشتیم توطئه‌گران در منطقه ما دنبال تجزیه کشورهای دوستمان باشند، می‌خواستند عراق را دو شقه کنند، وحدت کشور عراق را از بین ببرند، هوشیاری ملت عراق و کمک کشورهای منطقه، وحدت ملی کشورهای دوست ما را در این منطقه تضمین کرد. 

وی ادامه داد: می‌خواستند در لبنان ناآرامی‌های طولانی را به وجود بیاورند و لبنان را تبدیل به میدان جنگ و مبارزه و اختلاف کنند. هوشیاری مردم لبنان و حمایت کشورهای دوست، توطئه آمریکا و صهیونیزم را در این منطقه خنثی کرد. 

روحانی تصریح کرد: ما در مذاکرات چند جانبه‌مان برای صلح و ثبات منطقه موفقیت‌های فراوانی را داشتیم. ما می‌دانیم راه‌حل منطقه راه‌حل سیاسی است و باید با همکاری و تعاون کشورهای دیگر بتوانیم این انقلاب و ثبات و امنیت را در سراسر کشور مستقر کنیم. 

رئیس‌جمهور خاطرنشان کرد: ما شاهد شکست آمریکا در یک سال گذشته بوده‌ایم، آمریکایی‌ها می‌خواستند در امور داخلی کشور ما مداخله کنند، اما مردم ما به آنها جواب رد دادند. با وحدت، اتحاد و ایستادگی‌شان طرح آمریکایی‌ها را خنثی کردند، به شورای امنیت سازمان ملل رفتند و می‌خواستند علیه ملت ایران توطئه کنند، اما خوشبختانه اعضای شورای امنیت سازمان ملل به آمریکا پاسخ منفی داد. 

وی اظهار داشت:‌ در مسأله برجام، آمریکایی‌ها تاکنون چند نوبت برای از بین بردن این توافق مهم منطقه‌ای و بین‌المللی تلاش کردند. تا امروز آمریکا ناموفق بوده و من اعلام می‌کنم ملت ما به عهد خودش تا روزی پایبند است که طرف مقابل ما هم به عهد خود پایبند باشد و باز تأکید می‌کنم اگر بخواهند از پیمانی خارج شوند، ضرر آن را به زودی خواهند دید.