نیاز به عزم مسئولان برای حمایت از تولیدات داخلی داریم/ کافی‌بودن قوانین برای حمایت از تولیدات داخلی
نماینده مردم شهرستان‌های دشتی و تنگستان گفت: به اندازه کافی در سطح کشور، قوانین برای حمایت از کالاهای ایرانی وجود دارد و فقط عزم مسئولان برای اجرای این قوانین و نظارت بهینه در کنار همراهی مردم در این بخش نیاز است.
كدخبر: id-5892
تاريخ: 2018-04-06 13:59:35

به گزارش "تنگستان نما"، سید کمال‌الدین شهریاری در شهرستان تنگستان در خصوص نام‌گذاری امسال رهبری به حمایت از کالاهای ایرانی، در طی چند سال گذشته، اظهار داشت: رهبری با تاکید بر محور اقتصاد، شعارهای در ابتدای نوروز مطرح می‌فرمایند تا به عنوان یک نقشه راه در طول سال مورد توجه دولت‌مردان و مردم قرار گیرد.

وی افزود: امسال نیز در ادامه مباحث اقتصادی با بن‌مایه اقتصاد مقاومتی، حمایت از کالاهای ایرانی را به عنوان مکمل شعار سال‌های گذشته مطرح فرمودند که از ابعاد مختلف قابل بررسی و عملیاتی است.

 نماینده مردم شهرستان‌های دشتی و تنگستان در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: در طول سال شاهد خروج ارز در حوزه تامین کالاها و نیازهای مردم از کشور هستیم که بخش قابل ملاحظه‌ای از آن چندان ضرورتی ندارد و در سطح کشور به وفور یافت می‌شود.

شهریاری ادامه داد: اگر میزان ارزی که سالانه از کشور خارج می‌شود وارد بازار کسب و کار و رونق تولیدات داخلی شود، ضمن این که سبب رشد شاخص‌های اقتصادی کشورمان می‌شود ایجاد اشتغال پایدار را در پی خواهد داشت.

عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی یادآور شد: مجلس و دولت در کنار همدیگر می‌توانند با برنامه‌ریزی مناسب، ضمن این که فضایی برای استفاده کالاهای ایرانی را در جامعه مهیا کنند به رشد کمی و کیفی تولیدات ایرانی نیز پرداخته و با اهرم‌های نظارتی در مجلس و قدرت اجرایی دولت  زمینه ارتقاء سطوح کیفی محصولات ایرانی را ارتقاء دهند.

 نماینده مردم شهرستان‌های دشتی و تنگستان در مجلس شورای اسلامی بیان کرد: البته نیاز است که در کنار این اتفاقات، نگرش مردم نسبت به کالاهای با کیفیت ایرانی نیز تغییر یابد و ذائقه خود را با کالاهای ایرانی هم‌ساز کنند.

شهریاری عنوان کرد: هیچ کشوری قادر به توسعه همه‌جانبه و متوازن نیست مگر این که به بازارهای داخلی توجه کرده و مردم را بی‌نیاز به استفاده از تولیدات خارجی کند.

وی در خصوص ضرورت نیاز به قوانین جامع برای استفاده از تولیدات داخلی ، گفت: به اندازه کافی در سطح کشور، قانون برای حمایت از کالاهای ایرانی وجود دارد و فقط عزم مسئولان برای اجرای این قوانین و نظارت بهینه  در کنار همراهی مردم در این بخش نیاز است تا شاهد جایگزینی کالاهای ایرانی به جای کالاهای خارجی در زندگی مردم باشیم.

انتهای پیام/