سهم اعتباری وزارت نیرو به سدخاییز تنگستان تزریق شود
عضو شورای اسلامی شهر اهرم گفت:سهم اعتباری منابع ملی و متمرکز وزارت نیرو به بودجه استانی پروژه سد خاییز تنگستان بوشهر اضافه تزریق شود.
كدخبر: id-6010
تاريخ: 2018-04-14 15:38:08

به گزارش \"تنگستان نما\"، محسن قاسمی زاده در گفتگو با ما در خصوص توقف پروژه سد سدخاییزتنگستان افزود: بودجه قطره چکانی هزینه تجهیز کارگاه نخواهد شد و اکنون کمبود اعتبارات روند اجرایی تکمیل این طرح آبی را به تاخیر خواهد انداخت.

وی ادامه داد: مصوبات استانی دولت ردیف بودجه مستقل دارند و این که تا کنون از محل سفر هیئت دولت به بوشهر در سال93بودجه ای به سد خاییزتنگستان تخصیص یافته  اطلاعی نیست.

قاسمی زاده در خصوص برآورد 610 میلیارد ریالی برای احداث این سد در تنگستان اظهار داشت: با توجه به کمبود اعتبارات،نرخ تورم،مطالبات پیمانکار این مبلغ به 900 میلیارد ریال افزایش می یابد و به جای3ساله احتمالا"8ساله تکمیل وبه اتمام می رسد.

وی بیان کرد: برای تسریع در تکمیل این سد باید از محل منابع ملی و متمرکز وزارت نیرو باید نهایت بهره برد تا علاج بخشی آن شتاب گیرد.

این عضو شورای اهرم تاکید کرد: اعتبارات  آب و خاک صندوق توسعه ملی)مشکل اعتباری سدخاییز تنگستان را مرتفع می کند و ضمن اینکه ردیف اجرایی آن میتوان از استانی به سایر منابع بویژه (مرزی)تغییر داد.

قاسمی زاده گفت: وقتی که می گویبم،ماده 12بحران یعنی این که وضعیت کشاورزی و نخیلان تنگستان به مرز بحران رسیده و باید برای برون رفت بحران آبی منطقه  تلاش مضاعف کرد.

این عضو شورای اهرم بابیان اینکه اعتبارات عمرانی شرکت سهامی آب منطقه ای بوشهر باید رسانه ای شود افزود،این شرکت سالانه اعتبارات ملی،و متمرکز و منابع داخلی داشته که سهم شهرستانهای استان باید مشخص شود.

قاسمی زاده اظهار داشت: پیشینه تاریخی و مبارزاتی مردم تنگستان در مبارزه با استعمار ،جنگ تحمیلی و دوران ستمشاهی نقشی بی بدیل بوده و نگاه مسولان کشوری واستانی به این منطقه باید ملی باشد.

سد خاییز"تنگستان از مصوبات استانی دولت در سال93بروی سرشاخه رود شیرین اهرم ودر10کیلومتری این شهر ساخته خواهد شد و660هکتار از نخیلات اهرم بوشهر  را مشروب  خواهد کرد.

 

انتهای پیام/