مامه بابای پدر مادر دار!
سنگالی پرفروغ استقلال بهترین شب حضور در ورزشگاه آزادی را سپری کرد و با هت تریک تماشایی اش نشان داد چرا زمانی در عضویت باشگاه یوونتوس ایتالیا بوده است.
كدخبر: id-6192
تاريخ: 2018-05-16 13:35:47

به گزارش \"تنگستان نما\"، نبرد دور برگشت استقلال و ذوب آهن در یک هشتم نهایی لیگ قهرمانان آسیا مشخص کرد چرا استقلالی ها اینقدر نگران مصدومیت مامه تیام و رسیدن او به مسابقه سه شنبه شب بودند. عملکرد فوق العاده این بازیکن سنگالی در جریان دیدار با ذوب آهن اتفاقی بود که استقلالی ها پیش‌بینی‌اش می‌کردند و حالا آنها از اینکه یک خارجی باکیفیت در اختیار دارند، بسیار خوشحالند.


مامه بابا تیام در مصاف با استقلال مانند نام عجیب و غریبش حرکاتی خارق العاده از خود به نمایش گذاشت و با هت تریکی تاریخی زمینه را برای صعود تیمش به جمع 8 تیم برتر آسیا فراهم کرد.


تیام از لحظه ای که پشت ضربه پنالتی قرار گرفت مشخص بود انگیزه زیادی برای گلزنی در این مسابقه دارد و با همین روحیه خوب به زیبایی رشید مظاهری را فریب داد و بازی را یک بر صفر کرد. این اما تازه شروع هنرنمایی مهاجم سنگالی سابق یوونتوس بود.

 


اوج به رخ کشیدن توانایی تیام وقتی بود که او از یک توپ مرده پشت محوطه جریمه ذوب آهن فرصتی استثنایی برای خودش ساخت و با شوتی دیدنی و تماشایی که روی پای چپش نشسته بود، کات فوق العاده ای به توپ داد و یکی از بهترین گل های سال فوتبال جهان را وارد دروازه ذوب آهن کرد. گلی که به عقیده برخی کارشناسان می تواند کاندیدای اول زیباترین گل لیگ قهرمانان آسیا تاکنون باشد.


درست در لحظاتی که هواداران استقلال بابت کنترل بازی توسط تیم شان در اوایل نیمه دوم ناراضی بودند و استرس زیادی بابت گل خوردن داشتند، تیام یکبار دیگر خودی نشان داد و روی پاس روبه عقب وریا غفوری در محوطه جریمه صاحب موقعیتی فوق العاده شد. فرصتی که برای تیام با بغل پا گل کردنش طبیعی به نظر می رسد. این توپ هم خیلی راحت از کنار پای رشید مظاهری به تور دروازه ذوب آهن چسبید تا رکوردی بی نظیر در کارنامه این مهاجم آفریقایی به ثبت برسد.

 


تیام با 3 گلی که امروز وارد دروازه ذوب آهن کرد نه تنها اولین هت تریک خود را در دوران حضور در استقلال به ثبت رساند که تعدادگل های خود در لیگ قهرمانان را به عدد 7 رساند و در میان بهترین گلزنان آسیایی تاریخ این تیم قرار گرفت.


او همچنین با هت تریک فوق العاده امشبش به بهترین گلزن خارجی تاریخ باشگاه استقلال بدل شد تا بیشتر از قبل در ذهن هواداران آبی پوش جا باز کند. حالا تیام امید اول گلزنی استقلال در فصل هجدهم لیگ برتر محسوب می شود و بی تردید با حضور او خیال همه استقلالی ها بابت خط حمله راحت شده است.