۵۵۰۰ سرباز در پادگان‌های استان آموزش مهارتی دیدند
معاون آموزش، پژوهش و برنامه‌ریزی اداره کل فنی و حرفه‌ای استان بوشهر گفت: پنج هزار و ۵۰۰ سرباز در پادگان‌های استان بوشهر آموزش مهارتی دیدند.
كدخبر: id-6499
تاريخ: 2018-06-10 09:05:28

به گزارش \"تنگستان نما\"، به نقل از مهر؛ احمد لیراوی ظهر شنبه در نشست با فرمانده پدافند هوایی پایگاه هوایی ششم شکاری شهید یاسینی بوشهر اظهار داشت: در راستای توسعه اشتغال در استان بوشهر، تلاش‌های خوبی برای مهارت‌افزایی جوانان صورت گرفته است.

فنی و حرفه ای

وی بهترین شیوه برای توانمندسازی افراد را مهارت‌افزایی در محیط کار عنوان کرد و ادامه داد: سال گذشته در راستای توسعه اشتغال پایدار بیش از پنج هزار و ۵۰۰ نفر از سربازان در پادگان‌های استان آموزش مهارتی دیدند.

معاون آموزش، پژوهش و برنامه‌ریزی اداره کل فنی و حرفه‌ای استان بوشهر خاطرنشان کرد: امسال نیز برنامه‌های خوبی در زمینه آموزش به سربازان داریم و توانمندسازی سربازان نسبت به سال قبل دو برابر هواهد شد.

وی با اشاره به نقش مهم و تاثیرگذار آموزش‌های مهارتی برای رسیدن به اشتغال سربازان اضافه کرد: سربازان با فراگیری مهارت های لازم پس از دوران خدمت به بازارکار ورود و دغدغه بیکاری نخواهند داشت.

لیراوی بیان کرد:‌ طرح توانمندسازی سربازان نیروهای مسلح در اجرای تحقق منویات رهبر معظم انقلاب و با هدف توسعه فرهنگ مهارت‌آموزی و ایجاد اشتغال پایدار در دستور کار این سازمان قرار گرفته است.

وی ارتقای فرهنگ مهارت آموزی را به عنوان یکی از ضرورت‌های توسعه اقتصادی و تغییرات اجتماعی و فرهنگی جامعه عنوان کرد و افزود: توسعه بدون آموزش‌های مهارتی پایدار نیست و مفهومی ندارد.