مشکلات تاخیر تولید بچه میگو در بوشهر برطرف شد
مدیرکل شیلات استان بوشهر گفت: مشکلاتی که باعث تاخیر در تولید بچه میگو مورد نیاز سایت های پرورشی این استان شده بود، برطرف و تمهیدات لازم برای جبران این تاخیرها فراهم شده است.
كدخبر: id-6501
تاريخ: 2018-06-10 09:06:55

به گزارش \"تنگستان نما\"، به نقل از روابط عمومی اداره کل شیلات استان بوشهر؛ عباسعلی زنده بودی در جریان بازدید از کارگاه تکثیر میگو مارین بوشهر افزود: هدف گذاری نهایی شیلات تولید 17 هزار تن میگوی پرورشی دراین استان در سال جاری است.


وی اضافه کرد: در این ارتباط به یک میلیارد و 500 میلیون قطعه بچه میگو نیاز است که تاکنون حدود 25 درصد بچه میگو مورد نیاز سایت های پرورشی این استان تامین شده است.

زنده بودی بیان کرد: بخشی از عوامل تاخیر در تولید بچه میگو در استان بوشهر مشکلات ناشی ازتاثیر شرایط جوی و محیطی بر تولید و ناهماهنگی و تدوین نشدن برنامه ای مشخص توسط کارگاه های تکثیر میگو به عنوان تولید کننده و کارگاه های پرورش و اتحادیه آن به عنوان مصرف کننده است.

وی یادآورشد: هم اکنون تمهیداتی اندیشیده شده تا تاخیر در تولید بچه میگو جبران و 1.5 میلیارد قطعه بچه میگوی مورد نیاز سایت های پرورشی تامین شود.

هم اکنون استان بوشهر با حدود پنج هزار هکتار استخر پرورش و تولید 14 هزار تن میگوی پرورشی در سال گذشته بیش از 60 درصد تولید میگوی پرورشی کشور را به خود اختصاص داده است.