برپایی حدود 500 پایگاه جمع‌آوری زکات فطریه توسط کمیته امداد
مدیرکل کمیته امداد استان بوشهر گفت: 498 پایگاه جمع‌آوری زکات فطریه در روز عید سعید فطر به منظور جذب فطریه و کفارات از مردم مؤمن استان بر پا می‌شود.
كدخبر: id-6518
تاريخ: 2018-06-12 09:30:02

به گزارش \"تنگستان نما\"، احمد لطفی با اشاره به جمع‌آوری زکات فطریه مردم روزه‌داردر روز عید سعید فطر اظهار داشت: علاوه بر توزیع 30 هزار پاکت جذب فطریه در بین مردم، 498 پایگاه در سطح شهرهای استان، مساجد، پایگاه‌های بسیج و مراکز نیکوکاری نسبت به دریافت زکات فطریه و کفارات مردم استان در روز عید فطر اقدام می‌کنند که از این تعداد 75 پایگاه در مرکز استان و مابقی در سطح شهرستانها فعال هستند.

وی افزود: تمامی کمک‌های حاصل از زکات فطریه و کفاره مردم استان طبق نیت آنها در همان روز بین فقرا و در حوزهٔ کمک معیشت زندگی آنان، تهیه مسکن، درمان، جهیزیه، کمک هزینه تحصیلی فرزندان، رفع سوء تغذیه کودکان توزیع می‌شود.

مدیرکل کمیته امداد استان بوشهر با بیان این که مردم خیّر و نیکوکار استان بوشهر سال گذشته قریب به دو میلیارد تومان فطریه و کفاره پرداخت کردند، عنوان کرد: بالغ بر یک میلیارد و 930 میلیون تومان آن در قالب زکات فطریه عام و سادات، 13 میلیون تومان کفاره عمد و غیرعمد بوده است که کلیه مبالغ جمع‌آوری شده بلافاصله بین خانوارهای نیازمند توزیع شده است.

لطفی با اشاره به میزان پرداخت فطریه مردم استان گفت: با توجه به اینکه میزان فطریه بر مبنای قوت غالب گندم تعیین شده، میزان زکات فطریه برای هر نفر شش هزار تومان است، کفاره غیر عمد برای هر روز یک هزار و 700 تومان و کفاره عمد برای هرروز یکصد و دو هزار تومان در نظر گرفته شده است.

مدیرکل کمیته امداد استان بوشهر با اشاره به رویکرد این نهاد برای بهره‌گیری از شیوه‌های نوین و الکترونیکی در دریافت کمک‌های مردمی به‌صورت غیرحضوری تصریح کرد: کمیته امداد برای سهولت در پرداخت فطریه و کفاره مردم استان کد دستوری # 077*8877* تلفن همراه را در نظر گرفته است که شهروندان عزیز می‌توانند با استفاده از این کد دستوری نسبت به پرداخت آسان فطریه و کفاره خود اقدام کنند.

وی در توضیح بیشتر این شیوه پرداخت الکترونیکی نیز افزود: شهروندان پس از واردکردن کد دستوری و انتخاب شماره 5 با عنوان طرح‌های ویژه به صفحه بعد هدایت‌شده و مجدداً با انتخاب عدد 5 که مربوط به زکات است، گزینه موردنظر خود را از میان زکات فطریه عام، زکات فطریه سادات، کفاره عمد و کفاره غیر عمد انتخاب و مبلغ موردنظر را وارد و نسبت به پرداخت اقدام کنند.

لطفی  عنوان کرد: به آگاهی مردم مؤمن و شریف استان می‌رساند به منظور ارج نهادن به نیت خیّر مومنان و ضرورت پیشگیری از کلاهبرداری های احتمالی در فرآیند جمع آوری وجوهات شرعی تمامی صندوق‌های جمع آوری فطریه با نشان شورای زکات تعبیه شده است.