بی آبی در استان بوشهر فراگیر شد/ جنگ آب که شنیده بودیم امروز با چشم در استان بوشهر می بینیم
بحرانی که سالها پیش خبر آن شنیده می شد امروز همه مردم استان بوشهر و حتی جنوب کشور به خوبی آن را احساس می کنند و در دمای بیش از 50 درجه بی ابی موجب تنش هایی مانند اعتراض و تجمعات مردمی شده است و هیچ کدام از مسئولین پاسخ گو مشکلات مردمی نیستند.
كدخبر: id-6867
تاريخ: 2018-06-29 12:59:11

به گزارش \"تنگستان نما\"، مدتی است موضوع خشکسالی و بحران کم آبی از سوی مسئولین کشوری و استانی مطرح است و درخواست های مدیریت مصرف منتشر شد و در بسیاری اوقات طرح سهمیه بندی اجرا می شود.

اما مسئله ای که بسیاری از شهروندان، فعالین اجتماعی، رسانه ها و برخی از مسئولین نسبت به آن آگاهی دارند و در شبکه های اجتماعی مطرح می شود عدم مدیریت صحیح در مصرف و تقسیم بندی آب است که باید متولیان امر در این خصوص برنامه ریزی مناسب داشته باشند.

یکی از طرح هایی که بارها در جلسات متعدد حتی در سفرهای استانی مقامات کشوری مورد تاکید بود اجرای طرح ایجاد آبشیرین کن های بسیار بزرگ در کنارساحل استان بوشهر بود که بعد از تنش های بسیار زیاد این طرح تصویب و نسبت به ایجاد آبشیرین کن اقداماتی انجام شد.

با وجود اینکه طرح ابشیرین کن اجرا شده است و استاندار بوشهر خبر راه اندازی برخی از آبشیرین کن ها را منتشر کرد، اما همچنان استان بوشهر بدون هیچ گونه تغییری با بحران کم آبی دست و پنجه نرم می کند و در بسیاری اوقات این بحران جدی تبدیل به بی آبی مطلق می شود.

بحرانی که سالها پیش خبر آن شنیده می شد امروز همه مردم استان بوشهر و حتی جنوب کشور به خوبی آن را احساس می کنند و در دمای بیش از 50 درجه بی ابی موجب تنش هایی مانند اعتراض و تجمعات مردمی شده است و هیچ کدام از مسئولین پاسخ گو مشکلات مردمی نیستند.

جنگ ابی که شنیده بودیم امروز با چشم در استان بوشهر می بینیم

عبدالحمید خدری نماینده مردم بوشهر، گناوه و دیلم در خانه ملت درجلسه روز گذشته مجلس گفت: استان بوشهر با وضعیت کم آبی مواجهه شده است و عملا وارد ماه های کم آب شده است که با توجه به گزارشات رسیده در روستاها و شهرهای جنوبی معظل آب بیشتر است.

نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه چگونه مشکل کم آبی مردم را بیان کنیم، اظهار کرد: در سالهای گذشته از جنگ آب صحبت هایی شنیده می شد، اما امروز کم آبی داریم با چشم خودمان می بینیم و این بی آبی موجب کینه و توهین افراد به یکدیگر شده است.

وی با اشاره به آبشیرین کن، افزود: چرا از آبشیرین کن ها برای تامین منابع ابی مردم استفاده نمی شود، قبلا به همه مسئولین در خصصو بی آبی در استان بوشهر هشدار داده بودیم،  اما جای تاسف دارد که کشورهای عربی در حالی که خشک تر از استان های جنوبی ما هستند به راحتی موضوع اب را مدیریت می کنند و با استفاده از آبشیرین کن های ایجاد شده کم بودها را رفع می کنند اما مردم ما در همسایگی خلیج فارس همچنان دغدغه کم آبی دارند./ انتهای پیام