محورهای خطبه های نماز جمعه شهرهای استان بوشهر
امامان جمعه شهرهای مختلف استان بوشهر درخطبه های نماز جمعه این هفته، برحمایت ازکشاورزان، رفع مشکلات کم آبی،قانونگرایی و مردمداری مسوولان قضایی ،احساس مسوولیت بازاریان در برابر جامعه و استکبار ستیزی تاکید کردند.
كدخبر: id-6923
تاريخ: 2018-06-29 15:44:18

به گزارش \"تنگستان نما\"،

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه بوشهر گفت: در فضای کلان ایران و استان بوشهر مسئولان از بخش کشاورزی حمایت کارآمد و موثر داشته باشند.
 آیت الله غلامعلی صفایی بوشهری درخطبه های نماز جمعه این هفته شهر بوشهر افزود: در این راستا علاوه بر مسئله تامین آب شرب باید ساز و کار تامین آب موردنیاز بخش کشاورزی استان بوشهر نیز فراهم شود.
وی اظهارداشت: حمایت درخور و شایسته از کشاورزی بدون شک باعث خودکفایی و پیشرفت کشور می شود.
صفایی بوشهری افزود: تامین مواد اولیه، تسهیلات بانکی و همچنین بازاریابی برای محصولات کشاورزان باید بطور جدی از سوی مسئولان ذیربط دنبال شود.
وی گفت: در بخش کشاورزی شرایط نباید به گونه ای باشد که کشاورزان به دلیل نبودن توجیه اقتصادی قادر به برداشت محصول خود نباشند.
خطیب نمازجمعه بوشهر یادآورشد: در ارتباط با آب شرب نیز مسئولان باید تلاش مضاعف کنند و مردم نیز با صرفه جویی لازم یاری رسان آنها باشند.
صفایی بوشهری با اشاره به بیانات اخیر رهبر انقلاب در دیدار با رئیس و نمایندگان و جمعی از کارکنان مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: برخی از معاهده های استکبار جهانی در قالب بسیار انسانی مطرح می شود ولی در پشت آنها نیت و توطئه استکباری نهفته است.
وی ادامه داد: معاهده هایی مانند FATF که با هدف مبارزه با پولشیی مطرح شده پشت آن خطرهایی نهفته که باید نسبت به آن هوشیار باشیم.
صفایی بوشهری افزود: مجلس باید عصاره حفظ کشور باشد و در چنین نهادی نباید عدم توجه به مسائل اساسی کشور و ناامیدی معنی و مفهومی داشته باشد.
وی با گرامیداشت سالروز شهادت شهید بهشتی و یارانش و همچنین هفته قوه قضائیه اظهار داشت: مسئولان این مجموعه باید همواره با مجاهدت قضایی، قانون گرایی و مردمداری خود را در خدمت مردم بدانند.

 گناوه
امام جمعه گناوه گفت: هیچ شغلی و منصبی مهم تر از شغل قضاوت نیست و قضات باید در صدور احکام شاکی و متشاکی دقت نظر داشته و حقی ضایع نشود.
به گزارش ایرنا، حجت الاسلام سیدعبدالهادی رکنی حسینی در خطبه های نمازجمعه این هفته گناوه افزود: باتوجه به اینکه قوه قضاییه جایگاه و نقش مهمی در اصلاح امور کشور دارد، مردم این قوه را ملجا و پناهگاه خود می دانند.
وی اظهارداشت: هفته قوه قضاییه بهترین فرصت برای ارایه عملکرد این قوه به مردم است.
وی گفت: ترور رهبر معظم انقلاب در ششم تیر از مهم ترین حوادثی بود که با الطاف و عنایت الهی سکاندار کشتی انقلاب سالم و محفوظ نگه داشته شد.
امام جمعه گناوه اظهارداشت: هفتم تیر 1360 از دیگر حوادث سخت و دردآوری بود و اگرچه آیت الله بهشتی و 72 تن از بهترین نخبگان کشور مظلومانه به شهادت رسیدند اما با نفس و هدایت و درایت امام راحل تلاش و اهداف دشمنان به ناامیدی تبدیل و کشور از دسیسه خطرناک به سلامت عبور کرد.
وی به دیدار رئیس و نمایندگان مجلس با رهبر معظم انقلاب اشاره کرد و گفت: در این دیدار رهبر فرزانه انقلاب نکات مهمی بیان فرمودندکه عملی بودن قوانین و پرهیز از تصویب قانون خلاف مصلحت کشور از مهمترین آن بود.
رکنی حسینی، نقش اصناف و بازاریان را در برهه کنونی مهم دانست و افزود: بازاریان همانگونه که در مقاطع حساس حامی و پشتیبان نظام و انقلاب بودند در برهه کنونی در جلوگیری از افزایش غیرواقعی قیمت ها و مبارزه با افراد سودجو فرصت طلب ایفای نقش کنند.
امام جمعه گناوه از مردم این شهرستان خواست باتوجه به وضعیت کم آبی در کشور بخصوص استان بوشهر در مصرف آب و برق مدیریت و نهایت صرفه جویی کنند.

 دیر
امام جمعه دیر در خطبه های نماز جمعه این هفته شهر دیر افزود: قوه قضاییه از جایگاه ویژه ای برخوردار است و به عنوان ملجا مردم ستمدیده بشمار می آید و باید با استقلال و قدرت احکام صادر کند تا مردم احساس آرامش کنند.
حجت الاسلام سید علی حسینی اظهارداشت: از طرف دیگر این دستگاه چون با افراد دانه درشت درگیر می شود اهانت ها به این دستگاه شروع می شود و تضعیف این دستگاه بر خلاف اسلام و جو سازی از هیج کس پذیرفته نیست اما نقد هم بر این دستگاه وارد است.
امام جمعه دیر اضافه کرد:آنچه که مورد نارضایتی مردم می شود نحوه برخورد قاضی با مردم است که قاضی باید با مردم درست رفتار کند و اخلاق اسلامی داشته باشد.
وی گفت: قاضی باید مودب و با اخلاق باشد و اینکه گفته می شود بدون اجازه خود قاضی نمی شود او را جابجا کرد حرف درستی نیست .
حجت الاسلام حسینی در رابطه با فصل تابستان و اوقات فراغت دانش آموزان افزود: برنامه ها تنها سرگرمی نباشد بلکه باعث خلاقیت و بروز استعدادهای دانش آموزان باشد.
وی گفت: هم افزایی و تجمیع برنامه های اوقات فراغت و کمک والدین بسیار موثر است.
امام جمعه دیریادآورشد: در مقابل دشمن و برنامه های آن همه مسئولان و مردم متحد باشند و با صرفه جویی و پیاده کردن اقتصاد مقاومتی برای جنگ اقتصادی دشمن ورود کنند.
وی گفت:مسئولان برای رسیدگی به خواسته و دغدغه کارگران فاز 19 پارس جنوبی که بخشی از آنان کارگران بومی شهرستان دیر هستند، توجه کنند.

اهرم
امام جمعه اهرم مرکز شهرستان تنگستان گفت:براساس تاکید رهبر معظم انقلاب التزام به وحدت داخلی مهمترین ضرورتی است که باید به آن توجه شود.
به گزارش ایرنا، حجت الاسلام عیسی راستگو در خطبه های نماز جمعه این هفته شهر اهرم افزود: برخی گروهها با عنوان انقلابی گری ناخواسته به وحدت داخلی کشور آسیب می رسانند.
وی اظهارداشت: برخی از مسائل، تهمت ها و اهانتهای مطرح شده در فضای مجازی به کشور صدمه می زند که باید از آن پرهیز شود.
راستگو گفت: تزریق یاس و ناامیدی و بکارگیری تعابیری چون خستگی در راستای عملیات روانی دشمن برای تضعیف روحیه مردم است.
وی اضافه کرد:طبقه مرفح جامعه برخی زیاده روی هایی که به نفع طبقه ضعیف جامعه نیست را کنار بگذارند و کسانی که دارای نقدینگی هستند در کنار دولت به مساله تولید کمک کنند.
راستگو افزود: همه خانواده ها باید در مصرف آب صرفه جویی کنند تا بتوانیم از این مشکل به سلامت عبورکنیم.

کنگان
امام جمعه موقت کنگان استان بوشهر گفت: حل مشکلات کشور نیازمند عزمی جهادی و مدیریتی انقلابی است.
حجت الاسلام یوسف قاسمی در اجتماع نمازگزاران این شهر با تبیین فرمایشات حکیمانه رهبر معظم انقلاب در دیدار با رییس و نمایندگان مجلس شورای اسلامی ، روحیه انقلابی و کار جهادی را لازمه حل مشکلات برشمرد.
وی یادآور شد: خدمت خالصانه به مردم و رفع مشکلات آنها بویژه طبقات ضعیف و متوسط جامعه وظیفه همه مسئولان است.
خطیب جمعه کنگان افزود: در نظام جمهوری اسلامی ایران ، قوه قضاییه عهده دار اجرای عدالت قضایی است و همه باید این قوه را در راستای تحقق و اجرای عدالت یاری کنند.
وی با اشاره به هفته صرفه جویی گفت: اگر مردم در جهات مختلف صرفه جویی در مصرف را انجام و دستورات دین در این زمینه را نصب العین قرار دهند بخشی از مشکلات در خصوص کم آبی حل خواهد شد.
قاسمی با تحسین درخشش ملی پوشان کشورمان در جام جهانی و پیام تبریک و تجلیل رهبر فرزانه انقلاب ، موفقیت ورزشکاران کشورمان را از خداوند مسئلت نمود.

دیلم
امام جمعه دیلم گفت: باتوجه به فشارهای اقتصادی جامعه ، مسئولان باید با بکارگیری تمام توان خود در رفع مشکلات مردم تلاش مضاعف کنند.
حجت الاسلام سیدابوالحسن حسینی بوشهری در خطبه های نمازجمعه این هفته دیلم افزود: مقام معظم رهبری درخطبه های نماز عید سعید فطر تاکید کردند که دررفع مشکلات تنها قوه مجریه مورد مخاطب نیست بلکه سران سه قوه ، تمامی نهادها وسازمان ها باید در برابر جنگ روانی که دشمن راه انداخته کمک کنند.
امام جمعه دیلم به دیدار رئیس ، نمایندگان وکارکنان مجلس شورای اسلامی با رهبر معظم انقلاب اشاره کرد و گفت: خدمت صادقانه و تلاش برای رفع مسائل ومشکلات مردم،پرهیز از اشرافی گری، حضور دربین مردم ، حفظ شاخصه های انقلابی و رفتارعاقلانه ،مدبرانه و مجاهدانه از مهم ترین سخنان رهبری دراین دیدار بود.
وی اظهارداشت: حفظ اتحاد و انسجام تمامی گروههای سیاسی و حمایت از تولید مصرف کالای ایرانی همواره از تاکیدات رهبر معظم انقلاب است که باید سرلوحه همگان قرار گیرد.
امام جمعه دیلم بر مدیریت و صرفه جویی آب و برق تاکید کرد و گفت: صرفه جویی درمصرف آب و برق باید به فرهنگ سازی در بین آحاد جامعه تبدیل شود .
وی درخشش مقتدرانه تیم فوتبال را درمقابل اسپانیا درس جدیدی برای جوانان و ورزشکاران دانست و افزود: این بازی غرورآفرین مورد تحسین رهبری قرار گرفت.