۱۱میلیارد برای توسعه کشت گلخانه‌ای در استان
معاون جهاد کشاورزی استان بوشهر گفت: در راستای مقابل با کم‌آبی و ایجاد اشتغال پایدار امسال برای اجرای ۱۰ طرح کشت گلخانه‌ای استان بوشهر ۱۱۲ میلیارد ریال تخصیص یافت.
كدخبر: id-7071
تاريخ: 2018-07-11 09:20:49

به گزارش \"تنگستان نما\"، به نقل از تسنیم؛ خسرو عمرانی در نشست ستاد اقتصاد مقاومتی استان بوشهر با بیان اینکه بحران کم‌آبی در اراضی کشاورزی یکی از معضلات این بخش است اظهار داشت: برای توسعه فعالیت‌های کشاورزی در استان طرح آبیاری تحت فشار در اراضی باغی، صیفی جات و نخلستان اجرایی شده است.

وی با تاکید بر توسعه کشت گلخانه‌ای و نقش آن در افزایش تولید  و کاهش مصرف آب گفت: کشت گلخانه‌ای ضمن اینکه راندمان تولید محصول تا 2 برابر افزایش می‌دهد بیش از 80 درصد آب مصرفی کشاورزی نسبت به اراضی روباز صرفه‌جویی می‌شود.

معاون بهبود تولیدات گیاهی جهاد کشاورزی استان بوشهر از اجرای طرح گلخانه‌ای در مساحت 94 هکتار در استان خبرداد و بیان کرد: 94 هکتار کشت گلخانه‌ای در استان بوشهر وجود دارد که در آنها انواع محصولات صیفی، سبزی و نشاء محصولات تولید می‌شود.

عمرانی تولید 70 هزار تن محصول از اراضی گلخانه‌ای را مورد اشاره قرار داد و خاطر نشان کرد: تولید 616 میلیون قطعه نشاء گوجه فرنگی و 70 هزار تن محصول از موفقیت‌های کشت گلخانه‌ای استان بوشهر است.

وی با بیان اینکه امسال تاکنون 66 پرونده برای دریافت وام تشکیل شده است تصریح کرد: براساس برنامه‌ریزی امسال 370 میلیارد ریال تسهیلات از محل صندوق توسعه ملی برای توسعه کشت گلخانه‌ای به مساحت 43 هکتار در استان پرداخت می‌شود.

معاون جهاد کشاورزی استان بوشهر از اختصاص 112 میلیارد ریال تسهیلات اعتباری خبرداد و  گفت: در راستای توسعه فضای گلخانه‌ای استان بوشهر امسال برای اجرای 10 طرح کشت گلخانه‌ای 112 میلیارد ریال تخصیص یافته است که این مهم نقش ویژه‌ای در اشتغال‌زایی و توسعه پایدار اشتغال روستایی دارد.

 عمرانی با اشاره به اختصاص 303 میلیارد ریال برای اشتغال پایدار روستایی استان بیان کرد: از این مبلغ 277 میلیارد ریال در بخش کشاورزی و 112 میلیارد ریال در کشت گلخانه‌ای جذب شده است.