انتقال آب به برازجان افزایش می‌یابد
مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان بوشهر با اشاره به افزایش انتقال آب به شبکه آبرسانی برازجان گفت: با برنامه‌های انجام شده میزان انتقال آب به شبکه آبرسانی برازجان از ۱۶ هزار متر مکعب به ۲۵ هزار متر مکعب افزایش می‌یابد.
كدخبر: id-7074
تاريخ: 2018-07-11 09:22:39

به گزارش \"تنگستان نما\"، کیقباد یاکیده در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم،با بیان اینکه نماینده ولی فقیه در استان بوشهر روند مشکلات آبرسانی در دشتستان را بررسی کرد اظهار داشت: آیت‌الله صفایی بوشهری از نحوه آبرسانی به نقاط مختلف دشتستان از جمله برازجان، آب‌پخش، شبانکاره ودالکی به صورت میدانی بازدید کرد.

وی با اشاره به صدور مجوز تاسیس آب شیرین‌کن در دالکی و آب‌‌پخش دشتستان خاطر نشان کرد: امام جمعه بوشهر از جایگاه ساخت آب شیرین‌کن شش‌هزار متر مکعبی دالکی و 7 هزار متر مکعبی آب‌پخش دشتستان بازدید و بر تسریع اجرای این دو طرح تاکید کرد.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان بوشهر گفت:  وضعیت اجرای طرح آب شیرین‌کن دالکی و آب‌پخش از لحاظ فنی، مهندسی، اجرایی و تامین اعتبارات در این بازدید بررسی شد.

یاکیده به اشاره به تاکید امام جمعه بوشهر مبنی بر وارد مدار شدن مخازن ذخیره آب دالکی و وحدتیه افزود: مخزن ذخیره آب دالکی به ظرفیت 3 هزار متر مکعب و مخزن وحدتیه به ظرفیت 5 هزار متر مکعب روند اجرایی مطلوبی دارد.

وی با بیان اینکه مخزن ذخیره آب 5 هزار متر مکعبی وحدتیه در هفته دولت وارد مدار می‌شود تصریح کرد: این مخزن نقش مهم و تعیین کننده‌ای در ذخیره و تعادل بخشی در توزیع آب و کمک به تامین فشارآب در شبکه و  رفع کم‌آبی دارد.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان بوشهر با اشاره به اینکه مخزن ذخیره سه هزار متر مکعبی دالکی دارای خط انتقال 4.5 کیلومتری است گفت: به سبب صعب‌العبور بودن اجرای خط انتقال این طرح در نیمه دوم امسال تکمیل می‌شود.

یاکیده  به وضعیت آب آشامیدنی برازجان پرداخت و با اشاره به اجرای برنامه کوتاه مدت برای حل این بحران خاطر نشان کرد: برای حفر چاه آب در دره آردوی برازجان برنامه‌ریزی ویژه‌ای شده که در این راستا حفر 12 حلقه چاه آب برای افزایش ظرفیت آب برازجان آغاز شده است.

وی، با تاکید بر حل بحران کم‌آبی شهروندان برازجانی گفت: بر اساس برنامه‌ریزی روزانه به ظرفیت تامین آب برازجان افزوده می‌شود به‌گونه ای که وضعیت توزیع آب در شبکه آبرسانی اکنون به 20 هزار متر مکعب در روز رسیده که تا چند روز آینده به 25 هزار متر مکعب افزایش می‌یابد.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان بوشهر با بیان اینکه حفر 12 حلقه چاه تا دو ماه آینده تکمیل می‌شود تصریح کرد: با تکمیل حفاری 12 حلقه چاه در دره آردوی برازجان روزانه 9 هزار متر مکعب به ظرفیت آب شبکه برازجان افزوده می‌شود.

یاکیده با بیان اینکه شرایط توزیع آب در شهر برازجان در حال بهبودی است گفت: نوبت بندی آب در چند روز آینده به یک روز در میان در شبکه آبرسانی برازجان می‌رسد.