میزان آب در شبکه برازجان به ۲۰ هزار مترمکعب افزایش یافت
مدیر آبفای دشتستان با اشاره به افزایش آب در شبکه آبرسانی برازجان گفت: با تلاش مسئولان استان بوشهر میزان آب در شبکه برازجان از۱۴ هزار متر مکعب به ۲۰ هزار متر مکعب افزایش یافت.
كدخبر: id-7081
تاريخ: 2018-07-11 09:28:49

به گزارش \"تنگستان نما\"، به نقل از تسنیم؛ مردم برازجان این‌روزها در اوج گرما 50 درجه‌ای با کم‌آبی دست و پنجه نرم می‌کنند به‌گونه‌ای که اعتراض خود را با تجمع  نشان می‌دهند.

کاهش 50 درصدی آب از خط آبرسانی کازرون علت اصلی کمبود آب در برازجان است چراکه عمده آب این شهر از رودخانه شاهپور کازرون تامین می‌شود که به سبب کم‌آبی این رودخانه در پی خشکسالی‌ها میزان آبدهی آن بشدت کاهش یافته است.

مدیر آبفای دشتستان با بیان اینکه آب انتقالی از خط کازرون بیش از 50 درصد کاهش یافته است اظهار داشت: آب دهی  رودخانه شاهپور کازرون از 1700 لیتر در ثانیه به کمتر از 400 لیتر در ثانیه کاهش یافته و همین مهم در تامین آب مشترکان برازجانی خدشه وارد کرده است.

علی بردستانی با بیان اینکه برای افزایش آب در شبکه آبرسانی برازجان مسئولان تلاش شبانه‌روزی دارند افزود: نوبت بندی آب در برازجان 4 روزه شده چراکه برازجان برای آبرسانی به 4 منطقه تبدیل شده که به هر منطقه چهار روز در میان آبرسانی می‌شود.

وی با بیان اینکه آبرسانی به برازجان به کمتر از 14 هزار مترمکعب رسیده بود بیان کرد: با تلاش انجام شده این میزان در 2 روز گذشته به 18 هزار مترمکعب افزایش یافت و شب گذشته با افزایش ظرفیت، به 20 هزار متر مکعب رسید.

مدیرآبفای دشتستان با بیان اینکه از ساعت 4 بامداد امروز آب با فشار در خطوط آبرسانی برازجان جاری شده است افزود:  از امروز شش‌هزار متر مکعب به ظرفیت آب برازجان اضافه شده است که به تدریج بیشتر می‌شود.

بردستانی با بیان اینکه میزان آب در شبکه برازجان از14 هزار متر مکعب به 20 هزار متر مکعب افزایش یافته است خاطر نشان کرد: نیاز آبی این شهر حداقل در شبانه روز 25 هزار متر مکعب در شبانه‌روز است که با تحقق این مهم نوبت بندی آب در برازجان یک روز در میان می‌شود.

وی با بیان اینکه به سبب خالی بودن شبکه آبرسانی تا پر شدن آن زمان می‌برد گفت: طول شبکه آبرسانی برازجان 555 کیلومتر است که به سبب خالی بودن قدری برای پر شدن آن زمان لازم دارد.

مدیرآبفای دشتستان تاکید کرد: با برنامه‌ریزی انجام شده پیش‌بینی می‌شود میزان آبرسانی به برازجان تا آخر هفته به 25 هزار متر مکعب افزایش یابد.