مراسم سالگرد اولین شهید مدافع حرم استان بوشهر برگزار شد
اولین سالگرد شهید محمد احمدی جوان نخستین شهید مدافع حرم استان بوشهر با حضور گسترده مردم و مسئولان در روستای باشی شهرستان تنگستان برگزار شد.
كدخبر: id-76385
تاريخ: 2016-12-02 13:53:33

به گزارش تنگستان نما، امام جمعه موقت بوشهر ظهر پنجشنبه در این مراسم اظهار داشت: شهادت واژه‌ای مقدس است و بالاترین درجه برای انسان‌هایی است که در راه خدا جهاد می‌کنند و در دنیا ارزشی بالاتر از آن نیست.

حجت‌الاسلام حسین دشتی با اشاره به اینکه کامل‌ترین افراد کسانی هستند که پایان عمر آنها به شهادت می‌رسد خاطرنشان کرد: بالاتر از شهادت هیچ چیزی وجود ندارد.

وی با اشاره به ویژگی‌های شخصیتی شهید محمد احمدی جوان اولین شهید مدافع حرم استان بوشهر، اضافه کرد: شهید احمدی جوان انسانی بود که در جوانی، زندگی و توان خود را به اسلام و جمهوری اسلامی هدیه کرد.

امام جمعه موقت بوشهر با اشاره به اینکه شهید در فرهنگ‌های گوناگون دارای جایگاه و مقام بسیار بالایی است، ادامه داد: شهید واژه اسلامی است که برخی از تروریست‌ها از آن استفاده می‌کنند.

وی با اشاره به اینکه شهدا زنده هستند و ما مرده‌ایم، تصریح کرد: تعبیرهایی که شهید مظلومانه رفت و یا اینکه از بین رفت بسیار اشتباه است و از این تعبیرهای بی ارزش برای شهدا استفاده نکنیم.