مردم مشکلات تعرفه‌های پزشکی را به سامانه 1690 گزارش دهند
مسئول نظارت بر درمان شبکه بهداشت و درمان شهرستان گناوه گفت: مراکز درمانی موظف به قرار دادن تعرفه‌ها در معرض دید عموم مردم هستند و در صورتی که هزینه‌هایی خارج از این تعرفه‌ها دریافت شد، مردم می‌توانند به سامانه 1690 گزارش دهند.
كدخبر: id-77672
تاريخ: 2017-01-08 08:41:31

به گزارش تنگستان نما، به نقل از فارس؛ عظمت صیادنیک امروز در نشست با کارکنان مراکز بهداشتی و درمانی شهرستان گناوه اظهار داشت: مراکز درمانی موظف به قرار دادن تعرفه‌ها در معرض دید عمومی مردم هستند و در صورتی که هزینه‌هایی خارج از این تعرفه‌ها دریافت شد، مردم می‌توانند به سامانه 1690 گزارش دهند.

وی ادامه داد: نظارت بر داشتن کارت سلامت تمامی کارکنان مراکز درمانی، مطب‌ها، بررسی دفاتر کار مطبها و کلینیک‌ها از لحاظ داشتن استانداردهای بهداشتی و ارائه خدمات رفاهی از جمله سرویس‌های بهداشتی، آب سردکن و همچنین بررسی مدارک و پروانه‌های قانونی پزشکان و پیراپزشکان از لحاظ تاریخ و داشتن مجوز فعالیت در شهرستان از دیگر مواردی است که در این بازدیدها بررسی می‌شود.

مسئول نظارت بر درمان شبکه بهداشت و درمان شهرستان گناوه تصریح کرد: تجهیزات، مواد و داروهای مورد استفاده در مطب پزشکان، پیراپزشکان، دندانپزشکان و کلینیک‌ها از لحاظ داشتن تاریخ مصرف و نحوه جمع‌آوری و دفع زباله‌های عفونی و وسایل حادثه‌ساز نوک تیز مورد بررسی قرار می‌گیرند که در تمامی این موارد تذکرات شفاهی و در صورت عدم رعایت، تذکرات کتبی و بررسی مجدد در صورت ادامه تخلف از ادامه فعالیت این مراکز جلوگیری خواهد شد.

وی با اشاره به پیگیری برای نوع فعالیت مراکر درمانی بدون مجوز  یادآور شد: با فرد یا افرادی که بدون داشتن صلاحیت قانونی و داشتن مجوز تایید شده از طرف دانشگاه علوم پزشکی به نحوی مبادرت به دخالت در امر پزشکی نمایند، برخورد قانونی می‌شود.

صیاد نیک عنوان کرد: مردم می‌توانند برای جلوگیری از هرگونه سوءاستفاده احتمالی افراد سودجو در صورت مشاهده مراکز غیرقانونی درمانی در سطح شهرستان گناوه به واحد نظارت بر درمان شبکه بهداشت و درمان شهرستان مراجعه کنند.