جشن میلاد امام‎حسن‎عسکری(ع) در آبدان+عکس
با حضور عاشقان اهل بیت(ع) جشن میلاد امام حسن عسکری(ع) در آبدان برگزار شد.
كدخبر: id-77679
تاريخ: 2017-01-08 08:49:18

به گزارش تنگستان نما، به نقل از مهر؛ امام جمعه موقت آبدان جمعه شب در جمع مردم آبدان اظهار داشت: زمان امروز و زمان امام عسکری شباهت هایی با هم دارند؛ دوران امام هادی(ع) و امام عسکری(ع) با سخت گیری های شدید دشمن همراه بود. هم از نظر اقتصادی و هم از نظر ارتباط امام و مردم.

بوشهر

حجت الاسلام حبیب پهلوزاده بیان داشت: در آن زمان شیعیان بسیار در فشار بودند و پس از پیروزی انقلاب نیز نظام ما به شدت تحت فشارهای دشمن بوده است. در هر دو دوره هدف دشمن جلوگیری از گسترش شیعه بوده است.

وی گفت: در همه دوران ها دشمنان مومنین به بطور کامل در مقابل ایمان ایستاده است و باید جامعه مومنین هوشیار باشد زیرا هیچ گاه او دست از دشمنی بر نخواهد داشت. ضمن اینکه طبق آیه قرآن باید با دشمن به شدت برخورد کنیم و با دوستان مهربان باشیم.

پهلوزاده اضافه کرد: شباهت دیگر دوران امام و امروز نیروسازی است که امام انجام داد و به نقاط مختلف فرستاد تا مردم شیعه را هدایت و حفظ کنند. امروز هم مرجعیت شیعه وکلایی را در سراسر جهان قرار داده تا شیعه را هدایت کنند.

وی گفت: شباهت سوم هیبت است، دشمن با نگهداری امام در تنگناها باعث شد شیعه برای غیبت امام آماده شود.

امام خمینی می فرماید: انقلاب ما محدود به ایران نیست و نقطه شروع انقلاب جهانی امام عصر است. بازگشت مردم غرب به سوی اسلام بسیار گسترش یافته است که نشانه نزدیکی زمان ظهور است.