۳۲ بیمار در شهرستان تنگستان تحت پوشش بخش دیالیز هستند
سرپرست شبکه بهداشت و درمان تنگستان گفت: با توجه به ناراحتی‌های کلیوی، سالانه بیش از 4200مورد دیالیز درشهرستان تنگستان انجام می‌شود.
كدخبر: id-8136
تاريخ: 2018-08-04 22:36:18

به گزارش \"تنگستان نما\"، عادل مقدس سرپرست شبکه بهداشت و درمان تنگستان اظهار داشت: متخصصان در بیمارستان‌ها حضوری طولانی دارند و طرح ماندگاری پزشکان در مناطق کوچک و دورافتاده اجرا می‌شود.

وی افزود: درگذشته داروها گران و کمیاب بود اما در طرح تحول داروها زیر پوشش بیمه قرار دارند و بیمارستا‌ن‌ها دارو را تأمین می‌‌کنند.

این مسئول تاکید کرد: در حل حاضر ۳۲ بیمار در شهرستان تحت پوشش بخش دیالیز هستند که سه بار در هفته از این بخش خدمت دریافت می‌کنند.

عادل مقدس با اشاره به امکانات بخش دیالیز بیمارستان امام حسین (ع) ادامه داد: تعداد بیماران نیازمند دیالیز بیشتر از این تعداد است اما امکانات به ما اجازه نمی‌دهد بیش از این تعداد بیمار را پذیرش کنیم.

سرپرست شبکه بهداشت و درمان تنگستان بیان کرد: نبود جایگزین مناسب برای خون، محدود بودن مدت زمان نگهداری خون و فرآورده های خونی و نیاز همیشگی به خون و فرآورده های آن سبب شده است اهدای خون، اهمیت و جایگاهی ویژه بیابد.

وی خاطرنشان کرد: در همین راستا یک دستگاه همودیالیز دیگر به این بخش اضافه خواهد شد اما نیاز مداخله خیرین برای تامین تعداد دیگری دستگاه همودیالیز احساس می‌شود.

سرپرست شبکه بهداشت و درمان تنگستان گفت: خوشبختانه فرهنگ اهدای خون به خوبی در میان مردم ما نهادینه شده و مردم با اطلاع از حساسیت پرداختن به این کار خداپسندانه، در این مسیر قدم برمی‌دارند.

مقدس خاطرنشان کرد: هر فرد سالم می‌تواند در سال تا چهار بار خون اهدا کند و با این کار علاوه بر کمک به سلامتی خود و کشف بیماری‌های نهفته، نجات بخش زندگی دیگران نیز باشد.

انتهای پیام/