فرمانده سپاه بوشهر:خبرنگاران امید را در جامعه ایجاد کنند/ عضو شورای شهر بوشهر: دوست دارم با مطالبه گری سوالات چالشی از مدیران بپرسم
فرمانده سپاه امام صادق(ع) استان بوشهر گفت: علاقه مند به فعالیت در حوزه دفاع مقدس هستم و با حرفه و هنر خبرنگاری سعی می کردم در میان مردم استان بوشهر نشاط و امید ایجاد کنم.
كدخبر: id-8174
تاريخ: 2018-08-09 13:22:05

به گزارش "تنگستان نما"، در تقویم جمهوری اسلامی ایران سالروز شهید صارمی را به عنوان در تاریخ 17 مرداد ماه را به عنوان روز خبرنگار درج شده است که در این روز با گرامی داشت شهدای خبرنگار عموم جامعه و مسئولین توجه ویژه و خاصی به اصحاب رسانه دارند.

به مناسبت روز خبرنگار گفت و گو کوتاهی در خصوص حرفه خبرنگاری با چند نفر از مسئولین استان بوشهر توسط خبرنگار سپاس انجام شده است که در ادامه می خوانیم.

باید با هنر خبرنگاری امید در مردم ایجاد شود

سردار علی رزمجو فرمانده سپاه امام صادق(ع) استان بوشهر در پاسخ به اینکه اگر خبرنگار بودید در چه حوزه ای فعالیت می کردید، گفت: علاقه مند به فعالیت در حوزه دفاع مقدس هستم و با حرفه و هنر خبرنگاری سعی می کردم در میان مردم استان بوشهر نشاط و امید ایجاد کنم.

وی با اشاره به اینکه به چه سوژه ای می پرداختید، اظهار کرد: به سوژه روز شمار دفاع مقدس و انتقال فرهنگ ایثار و شهادت و فداکاری می پرداختم.

فرمانده سپاه امام صادق(ع) با بیان اینکه تا کنون سوال سختی خبرنگاران از من نپرسیده اند، افزود: هر موقع خبرنگاران سوالی داشته اند توانسته ام به خوبی پاسخ دهم.

علاقه مند به فعالیت درحوزه ورزشی هستم

ابوذر دهدار رئیس شورای شهر بوشهر در پاسخ به اینکه اگر خبرنگار بودید در چه حوزه ای فعالیت می کردید و به چه سوژه ای می پرداختید، گفت: علاقه مند به حوزه ورزشی هستم و اگر خبرنگار بودم بیشتر سوژه های قهرمانان مدال آور استان بوشهر را دنبال می کردم.

رئیس شورای شهر بوشهر اظهار کرد: سخت ترین سوالی که تا کنون خبرنگاران از من پرسیده اند در خصوص انتخاب شهردار مرکز استان بوده است.

همیشه به سوالات پاسخ می دهم

حسین عباسی شهردار وحدتیه در گفت و گو با سپاس با بیان اینکه اگر خبرنگار بودم، گفت: اگر خبرنگار بودن علاقه مند بودم در حوزه فرهنگی و اجتماعی فعالیت کنم و برای شهر تاثیرگذار باشم.

وی عنوان کرد: همیشه به سوالاتی که از من پرسیده می شود پاسخ می دهم.

امروز حوزه سیاسی، فرهنگی و اقتصادی با هم گره خورده اند

کیوان هاشم زاده رئیس کمیسیون بودجه شورای شهر بوشهر گفت: سابقه حدود 18 سال در حوزه خبرنگاری در کارنامه خود دارم اما اگر امروز بخواهم به عنوان یک خبرنگار در جامعه فعالیت کنم علاقه مند به حوزه سیاسی، فرهنگی و اقتصادی هستم چون این سه حوزه با هم گره خورده اند.

عضو شورای شهر بوشهر اظهار کرد: یادم نمی آید که با سوال سختی روبرو شده باشم، تا کنون به همه سوالات پاسخ داده ام.

علاقه مند به سوژه خبری در مورد شهداء هستم

سید خدیجه حسینی عضو شورای شهر برازجان گفت: دوست دارم اگر خبرنگار باشم در حوزه فرهنگی فعالیت داشته باشم و بیشتر به سوژه های شهداء بپردازم.

عضو شورای شهر برازجان اظهار کرد: تا کنون به سوالات سخت برنخوردم، معمولا به همه سوالات پاسخ داده ام.

دوست دارم با مطالبه گری سوالات چالشی از مدیران بپرسم

روح الله نصرتی رئیس کمیسیون گردشگری شورای شهر بوشهر گفت: علاقه مند به فعالیت در حوزه سیاسی هستم و سوژه ای که پیگیری خواهم کرد مطالبه گری از مسئولین با ارائه سوالات چالشی از مدیران است.

عضو شورای شهر بوشهر اظهار کرد: تا کنون هیچ خبرنگاری سوال سخت از من نپرسیده است.

خبرنگاری باید از خطر کردن نهراسد و همواره به دنبال کشف حقیقت باشد

مرتضی رحمانی فرد عضو شورای روستای دویره گفت: به طور کلی خبرنگار در محل وقوع رویدادها، چشم و گوش رسانه و چشم و گوش مردم است. او باید با استفاده از ویژگی های خدادادی و نیز خصوصیاتی که در دوره های آموزشی دیده، به کشف حقیقت ها بپردازد و آن را در کمترین زمان به مخاطبان خود برساند.

عضو شورای روستای دویره اظهار کرد:  گاه خبرنگاران تیزهوشی پیدا می شوند که با توجه به حوادث پیش آمده و نیز تجربه های گذشته، به پیش بینی حوادث آینده می پردازند و به مردم، در مورد منافع ملی، اعتقادات و نیز فرهنگ حاکم هشدارهایی می دهند. خبرنگار خوب، خبرنگاری است که از خطر کردن نهراسد و همواره به دنبال کشف حقیقت باشد.
 

سخترین سوال در خصوص بزرگترین شکست در زندگی بود

ساحل تنگستانی عضوشورای شهر برازجان در گفت و گو با سپاس با تبریک روز خبرنگار، گفت: من اگر خبرنگار بودم تمام مسائلی که امروز، در درجه اول به عنوان یک شهروند و در درجه دوم به عنوان یک مسئول و عضو شورا می بینم و لمس می کنم با خلاقیت و پرس و جو تبدیل به سوژه برای تهیه گزارش و خبر می کردم.

وی اظهار کرد: سعی می کردم بیشتر به حوزه های اجتماعی و مشکلات مردم و مسائل مربوط به معیشت و البته آسیب های اجتماعی بپردازم و البته قطعا از حوزه شهری که به تخصصم در معماری ارتباط دارد نیز غافل نمی شدم.

تنگستانی در پاسخ به سوال بزرگترین شکست شما در زندگی چه بوده است، اظهار کرد: خب به نظرم این سوال خیلی سختی بود، چون من در زندگیم شکست به آن معنای رایج نداشته ام و هر چه بوده تعبیری از موفقیت و آینده روشن بوده است چون من تمام اتفاقات را -چه خوب و چه بد- به فال نیک گرفته و آن را مقدمه ای برای پیروزی های بیشتر و بزرگ تر می بینم.

رسانه ها مهمترین ابزار تحقق جامعه باز و دروازه بان جامعه مدنی هستند

 اکبر توسلی عضو شورای شهر بوشهر در گفتگو با سپاس گفت: امروز رسانه ها مهمترین ابزار تحقق جامعه باز و دروازه بان جامعه مدنی هستند که باید در راستای توسعه تقویت شوند و از آنها برای گسترش و رشد فرهنگ ملی و آگاهی بخشی استفاده شود.

توسلی گفت: رسانه های کشور باید در راستای تقويت جامعه مدنی، افزايش رواداری و وحدت، آگاهی بخشی جامعه را افزایش دهند و در واقع آگاهی بخشی و بصیرت دهی به مخاطبان از اولویت های رسانه ها در همه جوامع است. سرعت در تصمیم گیری و صیانت از خبر و انتقال سریع خبر از ویژگی های اساسی هر خبرنگار است. نقد منصفانه مسئولین یکی از وظایف خبرنگار است که به بالندگی نظام و نیز پاسخگو بودن مسئولین کمک می نماید.

وی گفت: ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهید محمود صارمی و همه ی شهدای حوزه فرهنگ و رسانه این روز ارزشمند را به همه خبرنگاران، روزنامه نگاران، عکاسان و نویسندگان فرهیخته تبریک می گویم. تندرستی، موفقیت، سربلندی و توفیق روزافزون همگان را از خدواند متعال خواستارم.

منبع: سپاس

 


انتهای پیام /