خدمات رایگان دندانپزشکی به دانش‌آموزان تنگستانی ارائه می‌شود
سرپرست شبکه بهداشت و درمان تنگستان از اجرای طرح "مدارس عاری از پوسیدگی دندان" برای دانش‌آموزان مقطع ششم خبر داد و گفت: در این طرح به دانش آموزان دارای بیمه درمانی سلامت به‌صورت رایگان ارائه خدمت می‌شود.
كدخبر: id-8714
تاريخ: 2018-10-11 08:24:32

به گزارش \"تنگستان نما\"، عادل مقدس در اجرای طرح  مدارس عاری از پوسیدگی دندان برای دانش‌آموزان مقطع ششم ابتدایی اظهار داشت: در راستای سلامت دهان و دندان و ارتقاء سطح آگاهی دانش آموزان، طرح دندان‌هاى عاری از پوسیدگی در دانش آموزان پایه ششم ابتدایی برای یک‌هزار 260 دانش آموز در تنگستان اجرا می‌شود.

وی افزود: در این طرح خدماتی همچون معاینه دهان و دندان، انجام وارنیش فلوراید تراپی، فیشور سیلانت، ترمیم، کشیدن دندان، پالپتومی و درمان پالپ زنده، جرم‌گیری و بروسلاژ برای دانش آموزان اجرا می‌شود و تنها موردی که در این طرح خدمات رسانی نمی‌شود مربوط به عصب کشی است.

مقدس، هدف از اجرای این برنامه را عاری شدن دهان دانش‌آموزان این مقطع از دندان‌های پوسیده و عفونی دانست و گفت: تمامی خدمات ذکر شده در این طرح برای جمعیت دانش آموزانی که بیمه درمانی سلامت دارند به صورت رایگان است  و دانش آموزانی که از بیمه تامین اجتماعی استفاده می‌کنند می‌توانند از تخفیف 70 درصدی این طرح استفاده کنند.

سرپرست شبکه بهداشت و درمان تنگستان تصریح کرد: در طول اجرای این طرح دندان‌های شیری دانش آموزان کشیده می‌شود و دندان‌های پوسیده دائمی نیز پر می‌شود.

وی افزود: برای دندان‌های پوسیده که به عصب رسیده اما قابل نگهداری است نیز پالپتومی و یا درمان پالپ زنده و پانسمان صورت می‌گیرد.

انتهای پیام/م