کد خبر : 76292 تاریخ ثبت : 1395/9/11 05:44:40

جشنواره عمار باریکه نوری در پهنای سیاهی ها در بطن سینمای ایران است / با ۲ فیلم در این جشنواره ثبت نام کرده ام

کارگردان گیلانی حاضر در جشنواره هفتم فیلم عمار گفت: جشنواره عمار ‌همچون باریکه نوریست در پهنای سیاهی هایی که در بطن هنر و سینمای ماست. سینمای ما امروزه متاسفانه آن رسالت اصلی خودش را در این دوره و زمانه انجام نمی دهد

به گزارش تنگستان نما، امین تمیزکار در گفتگو با خبرنگار ۸دی با بیان اینکه برای سومین بار در جشنواره مردمی فیلم عمار حضور دارد اظهار داشت: در دو دوره قبلی عمار تدوینگر چند اثر بودم و در این دوره که خدا توفیق داد بتوانم با دو اثر شرکت کنم.

وی افزود: در دوره هفتم جشنواره عمار با  مجموعه مستند مسافران حرم حضور داریم که تا الان فقط دو قسمت آن آماده شده است و در هر قسمت به صورت مجزا به زندگی دو تن از شهدای مظلوم مدافع حرم گیلان شهیدان سعیدمسافر و جمال رضی پرداخته است که در مرداد ماه امسال از شبکه باران پخش هم شده است و امیدوارم با عنایت خداوند و لطف شهدا قسمتهای بعدی این مجموعه هم  رزق و قسمت ما بشود.

این کارگردان گیلانی با بیان اینکه با هدف دریافت جایزه این فیلم را نساخته است گفت: همین که خود این شهیدان لطف داشتند و اجازه دادند که خادمی این کارشان را انجام دهیم بزرگترین جایزه برای ما است بقیه جایزه ها هم برای اهلش بماند.

تمیز کار درباره میزان ارتباطش با اکران مردمی جشنواره عمار در سطح استان نیز اظهار کرد: بنده از اولین سال شروع این جشنواره خیلی پیگیر بودم که اثرات دوستان را ببینم و حتی دی وی دی های اکرانی که پخش می شد را گیر می آوردم و هر سال تمام فیلمها را می دیدم و گلچین می کردم و برای دوستان اکرا می کردم.

وی ادامه داد: در دوره های بعدتر هم که کم کم سازماندهی اکران ها شکل بهتری به خود گرفت و تا الان که خدا را شکر وضعیت مطلوبی دارد و آینده درخشانی در پیش روی جشنواره خواهد بود.

این کارگردان تأکید کرد: جشنواره عمار ‌همچون باریکه نوریست در پهنای سیاهی هایی که در بطن هنر و سینمای ماست. سینمای ما امروزه متاسفانه آن رسالت اصلی خودش را در این دوره و زمانه و به قول حضرت آقا پیچ تاریخی انجام نمی دهد احیانا اگر کسی هم برای این مهم قیام کند بلایی سرش خواهند آورد که این روزها می شود دید.

تمیز کار افزود: عمار این فرصت رو ایجاد کرد که به همه بگوید این چیزهایی که امروز جولان می دهند همه سینمای ایران نیست. عمار این اعتماد به نفس را به جوان انقلابی می دهد که بتوانند گامهای بزرگتری بردارند. عمار بستر خوبی برای کشف، تربیت و به کمال رساندن نیروهایی متعهد است.

وی با بیان اینکه عمار ٬سینمای انقلاب  را احیا خواهد کرد گفت: جشنواره مردمی فیلم عمار هر روز وسعت در برگیری اش بیشتر هم خواهد شد.

این کارگردان با اشاره به عدم مشارکت قابل توجه کارگردانان گیلانی در جشنواره عمار گفت: این موضوع بخش پر درد بحث ماست. نگاه کنید اول باید دید کسانی که احیانا متولی چنین مسئله ای هستند واقعا اینکاره هستند یا نه؟ یا اصلا کسی هست که دلش به حال این موضوعات بسوزد؟ اگر دل سوزی وجود دارد آیا سوادش را دارد؟

تمیز کار ادامه داد: تا زمانی که نگاهها رفع تکلیفی، گزارش محور٬ خودنمایی٬ باندبازی و غیره باشد انتظار نداشته باشید حرکت عجیبی از گیلان شکل بگیرد.

این فعال فرهنگی ادامه داد: مطمئنا اگر پیامبری امروزه مبعوث می شد رسانه و سینما از ابزارهای موثر تبلیغی اش قرار می گرفت. حالا اگر این ابزاری که تا این حد می تواند مقدس شود درست استفاده نشود چه خسرانی خواهیم دید.

وی افزود: گرادنندگان عمار این موضوع را خیلی خوب فهمیده اند و در وسعشان و در سایه تمام بی توجهی ها خالصانه و بی ادعا تلاش و کار کردند و خدا را شکر الان این جشنواره حرفی برای گفتن دارد و در آینده نزدیک می توان نتایج آنرا مشاهده کرد.

تمیزکار درباره فیلم یتیم خانه ایران نیز گفت: فیلم یتیم خانه ایران را هنوز موفق نشدم ببینم. اما تحقیقی که کردم نتیجه ای این بود که روی موضوع مغفول و تاریخی ایارن دست گذاشته است که به مذاق بعضی ها خوش نیامده است.

انتهای پیام/

اخبار مرتبط
کلمات کلیدی
ثبت دیدگاهاخبار تنگستان
اخبار استان
دیگر اخبار
 • ما می‌خواهیم حق خود محرومان را بدهیم/شاهد‌ افزایش ۷ واحدی فاصله طبقاتی در سال‌های اخیر هستیم
 • رئیس مرکز آمار هم اشتغالزایی ۷۰۰هزار نفری روحانی را تکذیب کرد
 • جدول/با 50 میلیون تومان چه خودرویی بخریم؟
 • سردار مومنی برای بررسی موضوع شهادت مرزبانان وارد زاهدان شد
 • روایت محسن رضایی از رشادت‌های حاج قاسم
 • داعش مسئولیت انفجار بغداد را برعهده گرفت
 • فرصت‌طلبی برخی شعب بانک‌ها از سهام عدالت
 • روحانی به کدام روزنامه کنایه زد؟
 • آمریکا به مذاکرات آستانه دعوت شد
 • روزهای پایانی هفت ماه گوجه کاری در هرمزگان
 • ایران حملات تجاوزکارانه و مکرر رژیم صهیونیستی به سوریه را شدیداً محکوم کرد
 • پوستر/دستان خالی آقای روحانی و دولتش
 • تکذیب فیلترینگ پخش زنده اینستاگرام
 • مصوبات عجیب شورای رقابت علت بروز مشکلات داروسازان/سونامی بیکاری فارغ التحصیلان داروسازی
 • فساد صندوق ذخیره فرهنگیان از مرز 8 هزار میلیارد تومان عبور کرد/15 نفر بازداشتی این پرونده از منصوبان دولت یازدهم هستند/ تحقیق و تفحص همچنان ادامه دارد