کد خبر : 76323 تاریخ ثبت : 1395/9/11 06:33:17

تلاوت قرآن و اقامه نماز راهی برای تجارتی پرسود

یک نویسنده کتاب می‌گوید: از نگاه قرآن کریم تجارتی پرسود است که انسان تلاوت قرآن و اقامه نماز را در برنامه کاری خود قرار دهد و از سرمایه خود مقداری را برای انفاق به مستمندان در نظر بگیرد.

به گزارش تنگستان نما، به نقل از آوای سیدجمال؛ احمد کاظمی نویسنده کتابهای اجتماعی با اشاره به آیه ۲۹ در سوره فاطر، می‌گوید: در این آیه آمده است که « إنَّ الَّذِینَ یَتْلُونَ کِتَابَ اللَّهِ وَأَقَامُوا الصَّلَاةَ وَأَنفَقُوا مِمَّا رَزَقْنَاهُمْ سِرًّا وَعَلَانِیَةً یَرْجُونَ تِجَارَةً لَّن تَبُورَ» یعنی آن‌ها ﻛﻪ ﻛﺘﺎﺏ ﺧﺪﺍ ﺭﺍ ﺗﻠﺎﻭﺕ ﻛﺮﺩﻩ ﻭ ﻧﻤﺎﺯ ﺑﻪ ﭘﺎ می‌دارند ﻭ ازآنچه ﻣﺎ روزی‌شان کرده‌ایم ﭘﻨﻬﺎﻥ ﻭ ﺁﺷﻜﺎﺭ (ﺑﻪ ﻓﻘﻴﺮﺍﻥ) ﺍﻧﻔﺎﻕ می‌کنند (ﺍﺯ ﻟﻄﻒ ﺧﺪﺍ) ﺍﻣﻴﺪ ﺗﺠﺎﺭﺗﻰ ﺩﺍﺭﻧﺪ ﻛﻪ ﻫﺮﮔﺰ ﺯﻳﺎﻥ ﻭ ﺯﻭﺍﻝ ﻧﺨﻮﺍﻫﺪ ﻳﺎﻓﺖ.

با تفسیری از این آیه می‌توان گفت که اقتصاددانان در تعریف یک تجارت موفق تنها به کسب سود بیشتر اکتفا می‌کنند درواقع تاجر موفق را کسی می‌دانند که سرمایه بیشتری را به دست آورد؛

اما از نگاه قرآن کریم تجارتی پرسود است که انسان تلاوت قرآن و اقامه نماز را در برنامه کاری خود قرار دهد و از سرمایه خود مقداری را برای انفاق به مستمندان در نظر بگیرد.

در المصباح کفعمی، ص 456  نقل شده نوشتن این آیه و قرار دادن آن در محل کار به‌طوری‌که در دید باشد باعث رونق و برکت سود می‌شود.

انتهای پیام/

اخبار مرتبط
کلمات کلیدی
ثبت دیدگاهاخبار تنگستان
اخبار استان