کد خبر : 76347 تاریخ ثبت : 1395/9/11 06:53:14

پیاده‌روی ولایت در بوشهر

در سالروز شهادت امام رضا(ع) بیش از ۱۰ هزار نفر از مردم ولایت‌مدار در یک حرکت معنوی در همایش پیاده‌روی ۳۰ کیلومتری "حرم تا حرم" از یادمان شهدا گمنام چغادک تا کارگاه ضریح‌خیمه‌گاه امام حسین(ع) در بوشهر شرکت کردند.

به گزارش تنگستان نما، به نقل از تسنیم؛ مردم ولایت‌مدار بوشهر که در دهه آخر ماه صفر عزاداری مراسم سوگواری خود را  با شکوه هر چه تمام‌تر برگزار کردند در سالروز شهادت ثامن‌الحجج(ع) آیین ویژه‌ای در جای جای این استان برپا شد.

پیاده روی

برگزاری مراسم سینه‌زنی سنتی همراه با سنج و دمام از برنامه‌های مهم مردم ولایت‌مدار در سالروز شهادت امام رضا(ع) در استان بوشهر است.

همایش پیاده‌روی ولایت تحت عنوان از دیگر برنامه دلدادگان ائمه اطهار(ع) در استان بوشهر است که با شرکت در این مراسم عشق و ارادت خود را به خاندان رسول گرامی اسلام(ص) و ولایت نشان می‌دهند.

همایش پیاده‌روی ولایت «حرم تا حرم» در مسیر چغادک به بوشهر یکی از مراسم ویژه در سالروز شهادت امام رضا(ع) است که مردم ولایت‌مدار چغادک به‌صورت پیاده  حرکت معنوی خود را از یادمان شهدای گمنام شهر چغادک به‌سوی کارگاه ساخت ضریح خیمه گاه امام حسین(ع) در بوشهر به مسافت 30 کیلومتر آغاز کردند.

 امام جمعه شهر چغادک در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم با بیان اینکه تقویت باورهای دینی مردم به‌ویژه قشر جوان و افزایش وحدت و همبستگی در بین آحاد مردم از اهداف برگزاری همایش پیاده‌روی ولایت است اظهار داشت: مردم ولایت‌مدار شهر چغادک هر ساله در سالروز شهادت امام رئوف ثامن‌الحجج(ع) همایش پیاده روی شهادت امام رضا(ع) را از شهر چغادک برگزار می‌کنند.

پیاده روی بزرگ ولایت

حجت‌الاسلام سید مجید موسوی با بیان اینکه مسیر همایش پیاده‌روی ولایت 30 کیلومتر ارزیابی می‌شود افزود: هر سال بر حضور حماسی مردم در این همایش که برای نشان دادند ولایت‌مداری است افزوده‌ می‌شود به‌گونه‌ای که امسال 2 برابر  سال قبل در این همایش باشکوه و معنوی شرکت کردند.

وی با اشاره به استقبال مردم شهر چغادک و روستاهای همجوار از این مراسم گفت: مدت برگزاری مراسم حدود 10 ساعت است که در مسیر با برپایی موکب‌ها و ایستگاه‌های صلواتی مردمی از شرکت کنندگان در همایش پیاده‌روی ولایت پذیرایی می‌شود.

امام جمعه چغادک با اشاره به اینکه پایان این مراسم در محل ساخت ضریح خیمه‌گاه امام حسین(ع) در قدمگاه عباسعلی(ع) بوشهر است گفت: در این مراسم حضور جوانان و نوجوانان چشمگیر است که نشان دهنده عشق و علاقه مردم این شهر به خاندان ائمه اطهار(ع) و همراه بودن با ولایت است.

 

 

اخبار مرتبط
کلمات کلیدی
ثبت دیدگاهاخبار تنگستان
اخبار استان