کد خبر : 76376 تاریخ ثبت : 1395/9/11 11:05:58

آغاز بارش باران‌های اسیدی بر سر مردم خوزستان

بر اساس پیش‌بینی‌ها از اوایل صبح امروز باید منتظر بارش باران در شهرستان اهواز می‌بودیم که این پیش‌بینی‌ها بالاخره درست از آب درآمد.

به گزارش تنگستان نما، به نقل از رهیاب در هفته های گذشته درحالی که سازمان هواشناسی در چند نوبت از وقوع بارندگی و رگبار پراکنده در شهرهای خوزستان خبر داده بود که به جز چند شهر در اکثر شهرهای خوزستان حتی خبر از پوشش ابری آسمان هم نبود.

در آبانماه نیز هواشناسی وعده بارندگی داده بود و در پی آن چندین هشدار صادر شد که شهروندان مراقبت های لازم را صورت دهند ولی خبری نشد که نشد!

اوایل هفته جاری نیز هواشناسی استان از کاهش شدید دما و احتمال بارندگی در اکثر مناطق استان خبر داد؛ بر اساس این پیش‌بینی‌ها از اوایل صبح امروز باید منتظر بارش باران در شهرستان اهواز می‌بودیم که این پیش‌بینی‌ها بالاخره درست از آب درآمد.

مدیرکل هواشناسی خوزستان نیز با پیش بینی باد شدید و تگرگ در استان، گفت: باران سیل آسا در روزهای پنجشنبه و جمعه بیشتر شهرستان های خوزستان را فرامی گیرد.

کوروش بهادری ادامه داد: بارش ها در این 2 روز رگباری (حجم زیاد در مدت کم) خواهد بود و در بعضی شهرستان ها بین 80 تا 100 میلیمتر باران می بارد.

وی همچنین با بیان اینکه برای اهواز بارندگی بین 10 تا 20 میلیمتر پیش بینی می شود گفت: با توجه به وزش باد شدید، احتمال وقوع عارضه تنگی نفس همراه با بارندگی پائیزه، کاهش می یابد.

هرچند بارش باران پاییزی در مرکز استان باعث خوشحالی کشاورزان و مردم شده است ولی باید نسبت به اسیدی بودن آن توصیه های لازم را اعمال نمود.

در این باره دانشگاه علوم پزشکی اهواز توصیه هایی برای مواجهه با اولین باران پائیزی به شهروندان اعلام کرده است. عدم خروج غیر ضروری از منزل و محل کار مسقف به خصوص کودکان، بزرگسالان، بیماران دچار بیماریهای قلبی و ریوی از جمله مبتلایان به آسم و آلرژی و افرادی که از لنزهای چشمی استفاده می کنند از جمله این موارد است.

انتهای پیام/ط

اخبار مرتبط
کلمات کلیدی
ثبت دیدگاهاخبار تنگستان
اخبار استان