کد خبر : 76385 تاریخ ثبت : 1395/9/12 13:53:33
مراسم سالگرد اولین شهید مدافع حرم استان بوشهر برگزار شد

مراسم سالگرد اولین شهید مدافع حرم استان بوشهر برگزار شد

اولین سالگرد شهید محمد احمدی جوان نخستین شهید مدافع حرم استان بوشهر با حضور گسترده مردم و مسئولان در روستای باشی شهرستان تنگستان برگزار شد.

به گزارش تنگستان نما، امام جمعه موقت بوشهر ظهر پنجشنبه در این مراسم اظهار داشت: شهادت واژه‌ای مقدس است و بالاترین درجه برای انسان‌هایی است که در راه خدا جهاد می‌کنند و در دنیا ارزشی بالاتر از آن نیست.

حجت‌الاسلام حسین دشتی با اشاره به اینکه کامل‌ترین افراد کسانی هستند که پایان عمر آنها به شهادت می‌رسد خاطرنشان کرد: بالاتر از شهادت هیچ چیزی وجود ندارد.

وی با اشاره به ویژگی‌های شخصیتی شهید محمد احمدی جوان اولین شهید مدافع حرم استان بوشهر، اضافه کرد: شهید احمدی جوان انسانی بود که در جوانی، زندگی و توان خود را به اسلام و جمهوری اسلامی هدیه کرد.

امام جمعه موقت بوشهر با اشاره به اینکه شهید در فرهنگ‌های گوناگون دارای جایگاه و مقام بسیار بالایی است، ادامه داد: شهید واژه اسلامی است که برخی از تروریست‌ها از آن استفاده می‌کنند.

وی با اشاره به اینکه شهدا زنده هستند و ما مرده‌ایم، تصریح کرد: تعبیرهایی که شهید مظلومانه رفت و یا اینکه از بین رفت بسیار اشتباه است و از این تعبیرهای بی ارزش برای شهدا استفاده نکنیم.

 

اخبار مرتبط
کلمات کلیدی
ثبت دیدگاهاخبار تنگستان
اخبار استان