کد خبر : 77147 تاریخ ثبت : 1395/10/9 12:00:45
پروژه ای که فتنه گران آن را با خود به گور خواهند برد

پروژه ای که فتنه گران آن را با خود به گور خواهند برد

تا زمانی که مردم حامی رهبرشان هستند و او را حمایت می کنند به هیچ یک از اهدافشان نخواهند رسید و اصلاً جایگاهی برای آنها در چنین جامعه ای نخواهد بود.

به گزارش تنگستان نما، قوام یک جامعه به رهبری آن است و برای اینکه یک جامعه بتواند پابرجا واستوار بماند و در مقابل خطرهای داخلی وخارجی آسیب ناپذیر باشد باید تمام افراد جامعه حول محور امام ورهبر خود گردآمده و او را حمایت ویاری کنند.

امیرالمومنین (ع) می فرماید: الزموا ما عقد علیه حبل الجماعة و بنیت علیه ارکان الطاعة.)) بر خود لازم شمارید آنچه را که پیوند امت اسلامی بدان استوار وپایه های طاعت بر آن پایدار است.

ایشان رهبری جامعه اسلامی را اساس اتحاد و همدلی وپیوند امت اسلامی می نامند و آن را پایه دین ورکن اساسی اطاعت خدای تعالی معرفی می کند، ایشان با این بیان می خواهند اهمیت رهبری را به ماگوشزد کرده وبفهمانند که اگر افراد جامعه از رهبر خود حمایت نکرده وپشتیبان اونباشند؛ نه تنها اجتماع از هم پاشیده ودچار فتنه ها می شود بلکه مهمتر از آن دیگر اثری از اطاعت پروردگار که هدف اصلی ادیان الهی است باقی نخواهد ماند.

دشمنان نیز به اهمیت این مسأله پی برده و در رأس همه اهدافشان از بین بردن این عنصر گرانبها (رهبری) را قرارداده اند، آنها دریافته اند تازمانی که رهبری با تقوا، عدالت پیشه، آگاه وکاردان در رأس امور جامعه اسلامی باشد کاری از پیش نخواهند برد.

تا زمانی که مردم حامی رهبرشان هستند و او را حمایت می کنند به هیچ یک از اهدافشان نخواهند رسید و اصلاً جایگاهی برای آنها در چنین جامعه ای نخواهد بود.

بنابراین فتنه گران ا بتدا رهبر جامعه را هدف قرار داده وبه هر وسیله سعی در تضعیف او نموده وتلاش می کنند تا مردم را از اوجدا کنند .

امیرالمؤمنین (ع) وظیفه مردم را در چنین شرایطی مشخص کرده اند.

ایشان می فرمایند: ایها الناس شقّوا امواج الفتن بسفن النجاة وعرجوا عن طریق المنافرة وضعوا تیجان المفاخره.)) ای مردم امواج فتنه ها را با کشتی های نجات درهم بشکنید، واز راه اختلاف وپراکندگی بپرهیزید، وتاج های فخروبرتری جویی را برزمین نهید.

امیرالمؤمنین (ع) با این بیان راه برون رفت از فتنه را برای مردم بیان می کند، پرهیز از اختلاف وپراکندگی از اطراف رهبری به خاطر فخرفروشی وبرتری جویی که از مظاهر دنیاپرستی هستند راه سعادت است برای جامعه اسلامی، کشتی نجات در اینجا اشاره دارد به حدیث معروف پیامبر (ص) که فرمود: مَثل اهل بیت من همانند کشتی نجات است. پس شکستن امواج فتنه ها تنها با پیوستن به کشتی نجات ممکن است.

امروزه مصداق کشتی نجات همان است که مورد تأیید اهل بیت می باشد. امام زمان(ع) می فرمایند: ((واما الحوادث الواقعه فارجعوافیها الی رواة حدیثنا.

ولایت فقیه کشتی نجاتی است  که امام علی (ع) ما را سفارش به پیوستن به آن می کند
کشتی نجاتی که ما را از امواج فتنه ها عبور می دهد واز شرّدشمنان وفتنه گران می رهاند، پشتیبان ولایت فقیه باشید تا به مملکت شما آسیبی نرسد، این همان کلام امیرالمؤمنین است.

پس باید در زمان فتنه ها گوشمان به کلام رهبری باشد تا از گزند فتنه ها در امان باشیم.

انتهای پیام/

 

 

 

اخبار مرتبط
کلمات کلیدی
ثبت دیدگاهاخبار تنگستان
اخبار استان
دیگر اخبار
 • ما می‌خواهیم حق خود محرومان را بدهیم/شاهد‌ افزایش ۷ واحدی فاصله طبقاتی در سال‌های اخیر هستیم
 • رئیس مرکز آمار هم اشتغالزایی ۷۰۰هزار نفری روحانی را تکذیب کرد
 • جدول/با 50 میلیون تومان چه خودرویی بخریم؟
 • سردار مومنی برای بررسی موضوع شهادت مرزبانان وارد زاهدان شد
 • روایت محسن رضایی از رشادت‌های حاج قاسم
 • داعش مسئولیت انفجار بغداد را برعهده گرفت
 • فرصت‌طلبی برخی شعب بانک‌ها از سهام عدالت
 • روحانی به کدام روزنامه کنایه زد؟
 • آمریکا به مذاکرات آستانه دعوت شد
 • روزهای پایانی هفت ماه گوجه کاری در هرمزگان
 • ایران حملات تجاوزکارانه و مکرر رژیم صهیونیستی به سوریه را شدیداً محکوم کرد
 • پوستر/دستان خالی آقای روحانی و دولتش
 • تکذیب فیلترینگ پخش زنده اینستاگرام
 • مصوبات عجیب شورای رقابت علت بروز مشکلات داروسازان/سونامی بیکاری فارغ التحصیلان داروسازی
 • فساد صندوق ذخیره فرهنگیان از مرز 8 هزار میلیارد تومان عبور کرد/15 نفر بازداشتی این پرونده از منصوبان دولت یازدهم هستند/ تحقیق و تفحص همچنان ادامه دارد