کد خبر : 77668 تاریخ ثبت : 1395/10/19 08:39:05

پرونده الکترونیکی سلامت خانوارها در عسلویه تشکیل می‌شود

رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان عسلویه گفت: در راستای ثبت الکترونیکی اطلاعات سلامتی شهروندان، پرونده الکترونیکی سلامت خانوارها تشکیل می‌شود.

به گزارش تنگستان نما، به نقل از فارس؛ جاسم زارعی امروز در مراسم تودیع و معارفه کفیل مرکز خدمات جامع سلامت شهری نخل تقی اظهار داشت: مردم ولی نعمت کارکنان کلیه اداره‌ها بوده و تکریم ارباب رجوع از مسائل مهمی است که باید بیش از پیش به آن توجه شود.

وی اضافه کرد: مردم‌داری، حضور به موقع بر سرکار بدون تاخیر در ورود و عدم تعجیل در خروج از حداقل‌های التزام به تعهدات انسانی بوده که علاوه بر این موارد ایمان و اعتقاد به کار و خدمت صادقانه، موضوعاتی است که در راستای توجه به حقوق شهروندان نیازمند توجه است.

رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان عسلویه با اشاره به لزوم بازگویی واقعیات و عملکرد حوزه سلامت شهرستان، استان و کشور بیان کرد: اولویت دادن به مسأله سلامت آحاد مردم در این دولت و کاهش پرداختی از جیب مردم در زمینه دسترسی بیشتر و ویزیت ارزان پزشکان متخصص، رایگان بودن زایمان طبیعی و کاهش دریافتی از مراجعین بستری بیمارستانهای تحت پوشش وزارت بهداشت یکی از افتخارات اجرای موفق طرح تحول نظام سلامت، دولت تدبیر و امید و نظام مقدس جمهوری اسلامی است.

وی ادامه داد: علاوه بر درمان در بخش آموزش و بهداشت نیز برنامه ها و خدمات ارزشمندی در حال ارائه است که تبدیل مراکز بهداشتی درمانی به مراکز خدمات جامع سلامت و اضافه نمودن واحدهای دندانپزشکی، بهداشت روان و تغذیه در این راستا است.

زارعی عنوان کرد: احداث، تجهیز و افتتاح مرکز خدمات جامع سلامت نخل تقی، بیدخون، تجهیز و راه اندازی آمبولانس آی سی یو دار، خریداری یونیت سیار دندانپزشکی، استقرار دندانپزشک در این مرکز و 2 مرکز دیگر در سطح شهرستان عسلویه از دیگر اقدامات دولت در این شهرستان است.

وی ادامه داد: فراهم‌سازی مقدمات آی سی یو دار کردن 2 آمبولانس دیگر مربوط به مراکز خدمات جامع سلامت چاه مبارک و عسلویه و همچنین ایجاد بسترهای لازم جهت راه اندازی پایگاه اورژانس شهری عسلویه، احداث شبکه بهداشت و درمان عسلویه و کلینیک دهان و دندان، خریداری امکانات سخت‌افزاری و نر‌م‌افزاری، راه‌اندازی زیرساخت اینترنت و اینترانت مورد نیاز حوزه سلامت شهرستان از جمله فعالیت‌‌های شبکه بهداشت و درمان این شهرستان است.

رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان عسلویه یادآور شد : طرح ثبت الکترونیکی اطلاعات سلامت و تشکیل پرونده الکترونیکی سلامت خانوارها هم‌اکنون در سطح شهرستان عسلویه در حال اجرا است و از رابطین بهداشتی، سفیران سلامت، روسای ادارات و شرکت‌ها و کلیه کارکنان در خواست می‌شود که به همه اقشار بویژه سالمندان، بزرگسالان، جوانان و نوجوانان توصیه کنند که حتما جهت ثبت الکترونیکی اطلاعات سلامتی خود و خانواده‌هایشان به مراکز خدمات جامع سلامت، پایگاه‌ها و خانه‌های بهداشت مراجعه کنند.

وی ادامه داد: پرونده الکترونیکی  سلامت این امکان را به مردم می دهد که با ارائه کد ملی خود در سراسر کشور به تمامی اطلاعات سلامتی خانوارشان دسترسی داشته و ‌خطرناک غیر واگیر و مزمن از طریق سیستم سلامت کشور درمان و یا از عوارض آن پیشگیری کنند.

در این مراسم ابراهیم اصلاحاتی‌زاده به عنوان کفیل مرکز خدمات جامع سلامت شهری نخل تقی منصوب و از زحمات نهضت وزیری قدردانی به عمل آمد.

 

 

اخبار مرتبط
کلمات کلیدی
ثبت دیدگاهاخبار تنگستان
اخبار استان
 • منتخبان شوراهای اسلامی شهرستان تنگستان مشخص شدند‌
 • تاثیر فضاهای جمعی و عمومی بر تعاملات اجتماعی شهروندان
 • طرح جامع مبارزه با قاچاق در شهرستان تنگستان اجرایی شد
 • به لیگ یک کشور صعود می کنیم
 • تعداد آرای تفکیکی کاندیدای شورای شهر اهرم
 • با آمدن رییس جمهور جدید کارخانه هایی که ورشکسته شده، دوباره راه اندازی شود
 • یکی از اعضای شورای آباد ضعف خود را به نام نماینده دشتی و تنگستان تمام کرد
 • دستگیری متخلف انتخاباتی کاندید اصلاح طلب
 • در گذشته برخي بي مهري ها نسبت به حقوق شهروندي مردم شهر شده است
 • تمام اعتبارات باید عادلانه در بین محلات شهر توزیع شود/ شهرداری الکترونیک و مکانیزه کردن سیستم شهرداری/ باید یک شهردار نمونه انتخاب کرد
 • ۵۰ درصد از ظرفیت صنعتی کشور تعطیل شده است/ دولت یازدهم قدرت نقد کردن چک برجام ندارد+تصاویر
 • دولت یازدهم قدرت نقد کردن چک برجام ندارد
 • باید یک شهردار نمونه انتخاب کرد
 • خطر نجات 102 هزار اصل نخل با ساخت سد خائیز تنگستان
 • ظرفیت مصلی و مهدیه بوشهر پر شده است/ نه بزرگ به روحانی + تصاویر