کد خبر : 77672 تاریخ ثبت : 1395/10/19 08:41:31

مردم مشکلات تعرفه‌های پزشکی را به سامانه 1690 گزارش دهند

مسئول نظارت بر درمان شبکه بهداشت و درمان شهرستان گناوه گفت: مراکز درمانی موظف به قرار دادن تعرفه‌ها در معرض دید عموم مردم هستند و در صورتی که هزینه‌هایی خارج از این تعرفه‌ها دریافت شد، مردم می‌توانند به سامانه 1690 گزارش دهند.

به گزارش تنگستان نما، به نقل از فارس؛ عظمت صیادنیک امروز در نشست با کارکنان مراکز بهداشتی و درمانی شهرستان گناوه اظهار داشت: مراکز درمانی موظف به قرار دادن تعرفه‌ها در معرض دید عمومی مردم هستند و در صورتی که هزینه‌هایی خارج از این تعرفه‌ها دریافت شد، مردم می‌توانند به سامانه 1690 گزارش دهند.

وی ادامه داد: نظارت بر داشتن کارت سلامت تمامی کارکنان مراکز درمانی، مطب‌ها، بررسی دفاتر کار مطبها و کلینیک‌ها از لحاظ داشتن استانداردهای بهداشتی و ارائه خدمات رفاهی از جمله سرویس‌های بهداشتی، آب سردکن و همچنین بررسی مدارک و پروانه‌های قانونی پزشکان و پیراپزشکان از لحاظ تاریخ و داشتن مجوز فعالیت در شهرستان از دیگر مواردی است که در این بازدیدها بررسی می‌شود.

مسئول نظارت بر درمان شبکه بهداشت و درمان شهرستان گناوه تصریح کرد: تجهیزات، مواد و داروهای مورد استفاده در مطب پزشکان، پیراپزشکان، دندانپزشکان و کلینیک‌ها از لحاظ داشتن تاریخ مصرف و نحوه جمع‌آوری و دفع زباله‌های عفونی و وسایل حادثه‌ساز نوک تیز مورد بررسی قرار می‌گیرند که در تمامی این موارد تذکرات شفاهی و در صورت عدم رعایت، تذکرات کتبی و بررسی مجدد در صورت ادامه تخلف از ادامه فعالیت این مراکز جلوگیری خواهد شد.

وی با اشاره به پیگیری برای نوع فعالیت مراکر درمانی بدون مجوز  یادآور شد: با فرد یا افرادی که بدون داشتن صلاحیت قانونی و داشتن مجوز تایید شده از طرف دانشگاه علوم پزشکی به نحوی مبادرت به دخالت در امر پزشکی نمایند، برخورد قانونی می‌شود.

صیاد نیک عنوان کرد: مردم می‌توانند برای جلوگیری از هرگونه سوءاستفاده احتمالی افراد سودجو در صورت مشاهده مراکز غیرقانونی درمانی در سطح شهرستان گناوه به واحد نظارت بر درمان شبکه بهداشت و درمان شهرستان مراجعه کنند.

 

 

اخبار مرتبط
کلمات کلیدی
ثبت دیدگاهاخبار تنگستان
اخبار استان