کد خبر : 77678 تاریخ ثبت : 1395/10/19 08:48:44

افزایش ۲۱درصدی فرآورش گاز در پارس‌‎جنوبی

مدیرعامل مجتمع گاز پارس جنوبی گفت: طی ۹ ماه نخست سال جاری نسبت به مدت مشابه سال گذشته شاهد افزایش ۲۱ درصدی فرآورش گاز در مجتمع گازی پارس جنوبی هستیم.

به گزارش تنگستان نما، مسعود حسنی در گفت‌وگو با خبرنگار مهر اظهار داشت: ‌تلاش‌های بسیار مهمی در راستای توسعه فازهای پارس جنوبی صورت گرفته است و کارکنان این صنعت برای تولید پایدار و افزایش میزان تولید در تلاش هستند.

مسعود حسنی

وی ادامه داد: با تلاش کارکنان مجتمع گازی پارس جنوبی، بیش از ۱۰۷ میلیارد متر مکعب گاز طی ۹ ماه نخست امسال در این مجتمع فرآورش شده است که افزایش ۲۱ درصدی نسبت به مدت مشابه سال قبل داشته است.

مدیرعامل مجتمع گاز پارس جنوبی با اشاره به تامین ۶۳ درصد از گاز کشور در پالایشگاه‌های پارس جنوبی، گفت: طی ۹ ماه سال جاری بیش از ۸۷ میلیارد متر مکعب گاز در این پالایشگاه‌ها شیرین‌سازی شده است.

وی با اشاره به افزایش ۱۶ درصدی تولید میعانات گازی در مجتمع گازی پارس جنوبی، اضافه کرد: طی ۹ ماه امسال بیش از ۱۴۱ میلیون بشکه میعانات گازی و ۳۵۶ هزار تن گوگرد در پالایشگاه‌های مجتمع گازی پارس جنوبی تولید شده است.

حسنی افزود: در ۹ ماه امسال ۵.۶ میلیارد دلار درآمد، معادل ۲۲ میلیارد تومان حاصل از ارزش اضافه تولید نسبت به مدت مشابه سال ۹۴ محقق شده است.

 

 

اخبار مرتبط
کلمات کلیدی
ثبت دیدگاهاخبار تنگستان
اخبار استان