کد خبر : 77679 تاریخ ثبت : 1395/10/19 08:49:18

جشن میلاد امام‎حسن‎عسکری(ع) در آبدان+عکس

با حضور عاشقان اهل بیت(ع) جشن میلاد امام حسن عسکری(ع) در آبدان برگزار شد.

به گزارش تنگستان نما، به نقل از مهر؛ امام جمعه موقت آبدان جمعه شب در جمع مردم آبدان اظهار داشت: زمان امروز و زمان امام عسکری شباهت هایی با هم دارند؛ دوران امام هادی(ع) و امام عسکری(ع) با سخت گیری های شدید دشمن همراه بود. هم از نظر اقتصادی و هم از نظر ارتباط امام و مردم.

بوشهر

حجت الاسلام حبیب پهلوزاده بیان داشت: در آن زمان شیعیان بسیار در فشار بودند و پس از پیروزی انقلاب نیز نظام ما به شدت تحت فشارهای دشمن بوده است. در هر دو دوره هدف دشمن جلوگیری از گسترش شیعه بوده است.

وی گفت: در همه دوران ها دشمنان مومنین به بطور کامل در مقابل ایمان ایستاده است و باید جامعه مومنین هوشیار باشد زیرا هیچ گاه او دست از دشمنی بر نخواهد داشت. ضمن اینکه طبق آیه قرآن باید با دشمن به شدت برخورد کنیم و با دوستان مهربان باشیم.

پهلوزاده اضافه کرد: شباهت دیگر دوران امام و امروز نیروسازی است که امام انجام داد و به نقاط مختلف فرستاد تا مردم شیعه را هدایت و حفظ کنند. امروز هم مرجعیت شیعه وکلایی را در سراسر جهان قرار داده تا شیعه را هدایت کنند.

وی گفت: شباهت سوم هیبت است، دشمن با نگهداری امام در تنگناها باعث شد شیعه برای غیبت امام آماده شود.

امام خمینی می فرماید: انقلاب ما محدود به ایران نیست و نقطه شروع انقلاب جهانی امام عصر است. بازگشت مردم غرب به سوی اسلام بسیار گسترش یافته است که نشانه نزدیکی زمان ظهور است.

 

اخبار مرتبط
کلمات کلیدی
ثبت دیدگاهاخبار تنگستان
اخبار استان