کد خبر : 77712 تاریخ ثبت : 1395/10/19 14:47:38
هتک حرمت یک مسئول در انظار عمومی؛

حمله عضو شورا به شهردار با کمربند/آتش اختلافی که دامنگیر مردم می شود

هجدهم دیماه شهر شنبه شاهد اختلاف و درگیری شهردار این شهر با یکی از اعضای شورا در جمع سایر اعضا بود، درگیری که فضای شهر شنبه را به شدت ملتهب نموده است.

به گزارش تنگستان نما،

صبح روز هجدهم دیماه شهر شنبه شاهد اختلاف و درگیری شهردار این شهر با یکی از اعضای شورا در جمع سایر اعضای شورا بود، درگیری که فضای شهر شنبه را به شدت ملتهب نمود.

اینکه نفس درگیری بر اثر یک اختلاف هر چند کوچک رخ داده است را می توان نادیده گرفت زیرا اختلاف سلیقه در هر جایی باعث پیشرفت می شود اما اینکه این اختلاف سلیقه ی کوچک به یک نزاع خیابانی آن هم توسط نماینده مردم در شورا و شهرداری تبدیل شود جایی بسی تامل دارد.

اما به گفته اهالی محل داستان از آنجا شروع شده است که شهرداری شنبه به شرکت گاز شنبه طی نامه های متعددی اعلام کرده بود که جهت لوله گذاری هر چه سریع تر اقدام کنند ولی با  توجه به حدود یک سال از درخواست شهرداری همچنان این موضوع لاینحل باقی مانده بود که باعث اعتراض یکی از اعضای شورا به شهردار در بازدید از طرح خیابان اصلی این شهر شد.

این گفتگو به مشاجره تبدیل و از حالت عادی خارج شده که در این هنگام عضو شورای شهر با شهردار گلاویز شده و به درگیری فیزیکی ختم می شود و عضو شورا پس از انداختن شهردار با کمربند قصد حمله به شهردار را دارد که دیگر اعضای شورای شهر حاضر در محل، بدون موضع گیری هر دو طرف را به آرامش دعوت کرده و میانجیگری کرده اند.

این درگیری به گفته شاهدان عینی موجب ضرب و جرح  شهردار شنبه و دست به یقه شدن وی با یکی از اعضای شورای شهر شد که منطق و عقلانیت می گوید نباید این بد اخلاقی صورت می گرفت مردم با شعور عمومی اعقل الناس را انتخاب و به شورا می فرستند بنابراین باید امانت دار بود و به اعتماد مردم بهترین پاسخ را داد نه با این اقدامات اینگونه جو کل شهر را متشنج نمود.

شورای شهر محل تجارب آراء بوده و براساس قانون شکل گرفته و جهت احترام به رای اعضا، موضوعات در صحن طرح و در معرض رای اعضائ شورای شهر قرار می گیرد.

اگر سوالی برای شهردار طرح شود وی باید پاسخگو باشد در غیر اینصورت قانون به شورا اختیارات داده و تا مرحله استیضاح شهردار می تواند اقدام کند اما مجاز به درگیری فیزیکی نیست و هتک حرمت یک مسئول در انظار عمومی بدعتی نابجا و عواقب خطرناکی برای مدیریت شهری در پی خواهد داشت.

طرح سوال و مطالبات حق مسلم و قانونی اعضای شورا است اما این که متوسل به جبر و خشونت و درگیری فیزیکی با شهردار و دیگر مسئولان شهری شوند در هیچ قانون و عرفی جای ندارد.

با ادامه این روند، اینگونه حرکات شاید بالعکس شده و درباره خود اعضای شورای شهر نیز اتفاق بیافتد بنابراین این مورد نباید بار دیگر تکرار شود.

این بداخلاقی و رفتار ناپسند هم قابل پیگرد قانونی بوده و هم خسارت فرهنگی فکری در شهر را بدنبال دارد اما نکته ی اساسی در این درگیری شکستن قبح پایبندی به شان مسئولیت توسط مسئولان شهر در انظار عمومی و عدم رعایت ادب مسئولیت در بین مسئولان این شهر شده است، پدیده ای که ممکن است در آینده در میان سایر مسئولان این شهر هم رخ دهد.

منبع: سپاس

انتهای پیام/

 

 

اخبار مرتبط
کلمات کلیدی
ثبت دیدگاهاخبار تنگستان
اخبار استان
دیگر اخبار
 • جریمه 650 میلیونی برای خودروی آمریکایی در کرج/ تحریم‌های اولیه که هیچ تحریم‌های ثانویه هم لغو نشد!/ مجوز واردات دسته بیل صادر شد
 • مشکلات گره خورده به برجام پس از یک سال حل نشدند
 • رئیس «جنبش اسلامی فلسطین» آزاد شد
 • ریزش قیمت‌ها در بازار سکه و ارز/ دلار ۳۸۶۳ تومان شد+ جدول
 • بودجه 18 هزار میلیاردی شهرداری در سال ۹۶/دولت قول ۱۰۰۰ واگن داد/به ازای هر معتاد ۴۰۰ هزار تومان به کمپ می دهیم
 • مک بوک جدید اپل با سخت افزار قدرتمند در راه است
 • آلودگی هوا سومین عامل مرگ و میرتهرانی‌ها
 • پسر «نتانیاهو» بازجویی می‌شود
 • دو پسربچه در آتش خشم نامادری سوختند
 • نتیجه بررسی تیراندازی دیروز فردا اعلام می شود
 • دور جدید حذف یارانه‌ها عملیاتی شد
 • کدام اتوبان تهران به نام هاشمی‌رفسنجانی می‌شود؟
 • نمایندگی‌های جعلی برای واردات خودرو + سند
 • افزایش عوارض بوتاکس و ژل‌های تزریقی تقلبی
 • متن کامل آیین‌نامه استانی شورای سیاست‌گذاری اصلاح طلبان برای انتخابات/ اختلاف در اردوگاه اصلاحات بر سر آیین‌نامه بالا گرفت