کد خبر : 77723 تاریخ ثبت : 1395/10/20 00:09:40
حضور راهبران آموزشی درمدارس چندپایه ضروری است رئیس آموزش و پرورش شهرستان تنگستان:

حضور راهبران آموزشی درمدارس چندپایه ضروری است

پولادیان رئیس آموزش و پرورش تنگستان گفت: از آن جا که ارتقاء کیفیت آموزشی کلاس های چندپایه ضروری است، ارتقاء توانمندی های علمی، آموزشی معلمان نیز از برنامه های مهم آموزش و پرورش است که با برگزاری کارگاه های مختلف توانسته ایم در این خصوص گام های موثری برداریم.

به گزارش تنگستان نما، حسین پولادیان رئیس آموزش و پرورش شهرستان تنگستان در نشست کارشناس آموزش ابتدایی، راهبران آموزشی ومدیر آموزش و پرورش تنگستان در مورد ضرورت حضور راهبران آموزشی در مدارس چندپایه اظهار داشت: باتوجه به تحولات و شش پایه بودن مقطع ابتدایی، حضور نیروهای متوسطه اول و دوم در این مقطع، جدید بودن محتوای کتب آموزشی، لزوم نظارت و راهنمایی آموزشی جهت بهتر اجرا شدن برنامه های آموزشی، حضور راهبران درمدارس چند پایه، بسیار ضروری ست.

رئیس آموزش و پرورش تنگستان، فراهم نمودن فرصت های لازم در تبادل تجارب و تعامل اندیشه های معلمان دوره ابتدایی را مهم دانست و گفت: با توجه به هم اندیشی همکاران می توان مشکلات آموزشی موجود را به صورت واقعی شناسایی کرد و با آسیب شناسی دقیق آموزشی بر اساس شاخص های آموزشی تعریف شده جهت رفع مشکلات موجود، تلاش کرد.

وی به نظارت علمی بر اجرای برنامه های درسی تاکید کرد و افزود: از آن جا که ارتقاء کیفیت آموزشی کلاس های چندپایه ضروری است، ارتقاء توانمندی های علمی، آموزشی معلمان نیز از برنامه های مهم آموزش و پرورش است که با برگزاری کارگاه های مختلف توانسته ایم در این خصوص گام های موثری برداریم.

کارشناس ابتدایی مدیریت آموزش و پرورش تنگستان، در ادامه افزود: راهبران آموزشی از آغاز سال تحصیلی تا کنون بیش از 300 بازدید از مدارس چندپایه داشته و طبق طرح ها و برنامه های عملیاتی، به نظارت و آموزش پرداخته اند.

علی خواجه خاطر نشان کرد: راهبران آموزشی- تربیتی علاوه بر بازدیدهای فراوان خود از مدارس چندپایه، از کلاس های نهضت سوادآموزی در مناطق شهری و روستایی نیز بازدید داشته اند.

گفتنی ست دراین نشست هریک از راهبران آموزشی به مدت10 دقیقه به گزارش سه ماهه ی خود به صورت پاورپوینت پرداختند و مدیر آموزش و پرورش تنگستان، ضمن تقدیر از حضور مستمر و فعالیت های  انجام شده توسط راهبران آموزشی، به تلاش در راستای ارتقاء سطح آموزش در پایه های مختلف به ویژه پایه های مقطع ابتدایی تاکید کرد.

انتهای پیام/

 

 

 

اخبار مرتبط
کلمات کلیدی
ثبت دیدگاهاخبار تنگستان
اخبار استان