کد خبر : 77824 تاریخ ثبت : 1395/10/23 13:50:48

جلوگیری از تجویز خدمات غیرضروری در بوشهر

مدیرکل بیمه سلامت استان بوشهر گفت: برای بهینه سازی و کنترل هزینه های درمانی از تجویز خدمات غیرضروری جلوگیری می شود.

به گزارش تنگستان نما، به نقل از ایرنا؛ دکتر پرویز رمضانی روز چهارشنبه در جمع خبرنگاران افزود: با توجه به شناسایی انجام شده بیشتر بیمه شدگان پر هزینه که هم پوشانی با سایر سازمانهای بیمه گر داشتند مشخص و از پرداخت هزینه های آنان جلوگیری به عمل آمده است.

وی درخصوص دستورالعمل جدید اداره کل بیمه گری در خصوص رفع هم پوشانی ها تصریح کرد: از ابتدای سال 94، حدود 20 هزار نفر از جمعیت بیمه شدگانی که دارای هم پوشانی بیمه بودند در استان حذف شده اند.

رمضانی در خصوص تجویز بهینه و مصرف دارو نیز اظهار کرد: در بحث داروهای گران قیمت مانند انسولین قلمی، هورمون رشد و داروهای شیمی درمانی کنترل های لازم انجام و مواردی که در این راستا فاقد اندیکاسیون وغیرمنطقی تجویز شدند نیزکنترل می شوند.

مدیر کل بیمه سلامت استان بوشهر گفت: همچنین با شناسایی خدماتی از جمله ام. آر. ای و تصویربرداری گران قیمت در مواردی که تجویز غیر ضروری از سوی پزشکان در بخش قلب و عروق و نورولوژی انجام شده توانستیم این موارد را کاهش دهیم.

رمضانی یادآور شد: بیشتر بیمه شدگان پر هزینه در استان بوشهر مربوط به صندوق روستائیان و بیمه سلامت همگانی هستند.

وی تصریح کرد: درراستای انجام برنامه عملیاتی با سه هدف افزایش منابع، پیاده سازی نظام ارائه خدمات و پوشش بیمه همگانی به صورت 100 درصد پیشرفت و در کاهش تصدی گریها و بهبود فرآیندها نیز بیش از 80 درصد بر اساس برنامه پیشرفت داشته ایم.
رمضانی در خصوص وضعیت پوشش بیمه ای استان بوشهر نیز یادآور شد: در مجموع بیش از 490 هزار نفر معادل 48 درصد از جمعیت استان زیر پوشش اداره کل بیمه سلامت بوشهر هستند.

رمضانی با تاکید بر این امر که بیش از 850 هزار نفر دراستان زیرپوشش صندوق بیماران خاص قرار دارند، افزود: بیش از 95 درصد از موسسان تشخیصی و درمانی در بوشهر طرف قرار داد ما هستند که بیمه شدگان خدمات مورد نیاز خود را از آنها دریافت می کنند.

وی با اشاره به اولویت دهی به بحث برون سپاری خدمات گفت: در همین راستا در بخش بیمه گری تمام فعالیت های صدور دفترچه به بخش خصوصی و دفاتر پیشخوان واگذار شده است.

رمضانی اظهار کرد: در بوشهر 23 دفتر پیشخوان و نمایندگی، کار صدور دفاتر درمانی را انجام می دهند که در این زمینه تلاش شده تا دسترسی خوب و مطلوبی رابرای بیمه شدگان فراهم کنیم.

 

اخبار مرتبط
کلمات کلیدی
ثبت دیدگاهاخبار تنگستان
اخبار استان