کشت گیاه دارویی آلوئه‌ورا در روستای آب طویل به گزارش تنگستان نما،

به گزارش "تنگستان نما"، کارشناس جهاد کشاورزی استان گفت: برای افزایش کشت گیاهان دارویی و تغییر الگوی کشت، حدود ۲۵هکتار از اراضی روستای آبطویل در حوزه مرکز جهاد کشاورزی چاهکوتاه در ماه‌های مهر و آبان ۹۷ به زیر کشت آلوئه ورا رفته است که  درمجموع  برای کشاورزان صرفه اقتصادی دارد.

زنگویی افزود: این گیاه با استفاده از نور زیاد خورشید و اکسیژن بالا  به شوری خاک و آب مقاوم است و به دلیل آفتاب سوزان بوشهر و شرجی کنار دریا این استان یکی از مناسب‌ترین اقلیم‌ها برای پرورش آلوئه ورا است.

وی گفت: آلوئه ورا به دلیل قابلیت فرآوری بالا، زمینه مناسبی برای اشتغال‌زایی دارد که با سرمایه‌گذاری در صنایع تبدیلی می‌توان بازارهای صادراتی عراق، ترکیه و کشورهای حاشیه خلیج فارس را در اختیار گرفت. در صورت عدم فروش آلوئه ورا در برخی از فصول سال، این گیاه قابلیت ماندگاری خوبی دارد و تا زمان مساعد شدن شرایط بازار امکان نگهداری آن به مدت طولانی وجود دارد.

زنگویی افزود: از مهمترین خواص آلوئه ورا می‌توان به تقویت ایمنی  بدن، از بین بردن انگل، برطرف کردن یبوست و شست و شوی روده ها، تصفیه خون، درمان خارش و اگزما، درمان ریزش مو، شفاف کردن پوست، درمان بیماری قند، رفع سوء هاضمه، درمان اسهال خونی، درمان زخم های عمیق، رفع قارچ ها و بهبود زخم  اشاره کرد.

بسیج سازندگی هم به اهالی روستای آب طویل تسهیلات داده تا با خریداری دستگاهی برای خشک کردن گیاه ، بخشی از کار فرآوری را انجام دهند.