اعتبار سد خائیز در سفر رییس جمهوری به استان بوشهر تامین می شود به گزارش تنگستان نما،

استاندار بوشهرگفت: برای اجرای سد خائیز در شهرستان تنگستان هیچ مشكل مالی وجود ندارد و براساس پی گیری های انجام شده قرار است با سفر رئیس جمهوری به استان اعتبار تكمیلی این پروژه تامین شود.

به گزارش تنگستان نما، عبدالكریم گراوند عصر دوشنبه در آئین افتتاح پروژه آبیاری تحت فشار تنگستان افزود: سد خائیز از مطالبات دیرینه مردم تنگستان است كه در سفر استانی دیماه ۹۳رئیس جمهوری به استان بوشهر مطرح و مصوب شد.
وی یادآورشد: با وجود سختی های تامین بودجه اما با همت مسئولان استان از محل اعتبارات استانی اعتبار لازم برای اجرای این سد تامین شده است.
گراوند با بیان اینكه تامین بخشی از حقابه های شبكه آبیاری اهرم و تامین حقابه های زیست محیطی از اهداف اصلی اجرای پروژه سد خائیز است گفت: سد مخزنی خائیز بر روی سرشاخه موسوم به رودخانه شیرین (رودخانه اهرم) و در ۱۰ كیلومتری جنوب شرقی شهر اهرم در شهرستان تنگستان ساخته می شود.
وی اضافه كرد: این سد از نوع خاكی با هسته رسی است كه ارتفاع آن ۳۶متر و طول تاج ۶۱۰ متر با حجم ۱۶میلیون مترمكعب است كه با ۷۰۰ میلیارد ریال اعتبار از محل اعتبارات استانی و با حمایت سازمان مدیریت و برنامه ریزی كشور و استان انجام می شود.
استاندار بوشهر گفت: همزمان با چهارمین روز از گرامیداشت دهه فجر ۶ طرح عمرانی با ۲۶۳ میلیارد ریال اعتبار در شهرستان تنگستان به بهره برداری رسید.
گراوند افزود:در برنامه پنجم توسعه یك هزار و ۵۷۴ هكتار آبیاری تحت فشار در استان اجرا شد و از سال ۹۶ تاكنون هفت هزار هكتار آبیاری تحت فشار در استان اجرا شده است.
گراوند یادآورشد: براساس برنامه ریزی انجام شده قرار است تا آخر سال این میزان به ۱۰ هزار هكتار افزایش یابد.
استاندار بوشهر با اشاره به افتتاح بیمارستان امام حسین (ع) اهرم و قدردانی از وزارتخانه های بهداشت، درمان و آموزش پزشكی و نفت گفت: امروز شاهد خدمتی هستیم كه زیر سایه و چتر نظام اسلامی محقق شده است.
وی یادآور شد: اجرای طرحها و پروژه های مختلف با وحدت، انسجام و همدلی نمایندگان و مدیریت استان در راستای خدمت رسانی به مردم در حال انجام است.
گراوند اضافه كرد: تنگستان نامی آشنا برای همه مردم است و باید خدمات شایسته ای به این مردم غیور و متعهد ارائه شود.
وی ادامه داد: برای ما افتخار است كه زیر پرچم اهل بیت به مردم خدمت می كنیم و مردم با وجود دشمنی ها چهلمین سالگرد انقلاب اسلامی را با اقتدار جشن می گیرند.
فرماندار تنگستان نیز گفت: نصب سامانه نوین آبیاری تحت فشار نخیلات تنگستان در سطح ۶۰۰ هكتار با ۶۰ میلیارد ریال اعتبار مورد بهره برداری قرار گرفت.
عبدالحسن رفیعی پور افزود: همچنین ساختمان جهاد كشاورزی تنگستان نیز با ۱۹ میلیارد ریال اعتبار در زمینی به مساحت هزار و ۲۷۳ مترمربع در ۲ طبقه مورد بهره برداری قرار گرفت.
وی بیان كرد: همچنین اجرای عملیات اجرایی ال دی آر و محوطه سازی بیمارستان امام حسین (ع) اهرم در زمینی به مساحت ۲هزار و ۷۰۰ هكتار با ۷۰ میلیارد ریال اعتبار اجرا می شود.
رفیعی پور گفت: همچنین فازدوم بیمارستان امام حسین (ع) تنگستان شامل اورژانس، درمانگاه تخصصی و اتاق عمل با ۹۰ میلیارد ریال اعتبار و هزار و ۹۰۰ مترمربع زمین افتتاح شد.
وی اضافه كرد: فاز ۲ منطقه گردشگری اهرم در زمینی به مساحت ۲۳هزار مترمربع و ۱۴ میلیارد ریال از جمله دیگر پروژه هایی است كه مورد بهره برداری قرار گرفت.
فرماندار تنگستان افزود: همچنین افتتاح طرح آبرسانی روستای اشكالی این شهرستان با ۱۰ میلیارد ریال اعتبار و هفت كیلومتر لوله گذاری از جمله دیگر طرحهای افتتاحی در این شهرستان است.
وی اضافه كرد: با اجرای این طرح آبرسانی پنج روستا با ۷۰۸ نفر جمعیت در قالب ۱۸۶ خانواراز نعمت آب بهره مند می شوند.
رفیعی پور گفت: افتتاح طرحهای عمرانی شهر آباد شامل ساختمان اداری شهرداری، ساختمان آتش نشانی، پیاده رو سازی و زیرسازی آسفالت معابر و كوچه از جمله دیگر طرحهای افتتاحی دراین شهر است.