موکب شهید رئیسعلی دلواری در مسیر پیاده روی اربعین برپا می‌شود به گزارش تنگستان نما،

 حجت الاسلام علی زاهددوست در خطبه های نماز جمعه دلوار به ویژگی‌های اصحاب ابا عبدالله الحسین(ع) اشاره کرد و اظهار داشت: یکی از ویژگی‌های بارز یاران اباعبدالله الحسین(ع) مسئله یقین و اطمینان آنان به هدف و راهی است که در آن قدم برداشتند.

امام جمعه دلوار افزود: اصحاب امام حسین(ع) در رکاب آن حضرت، تا آخرین قطره‌ی خون  استقامت و ایستادگی کردند و ذره‌ای دچار تردید و تزلزل نشدند و مطمئن و ‌آگاهانه به یاری امام زمانشان شتافتند، خصوصیتی که لازمه‌ی موفقیت و به ثمررسیدن یک هدف می‌باشد.

زاهددوست ضمن قدردانی از برگزاری باشکوه عزاداری سید و سالار شهیدان توسط مردم و هیئات مذهبی  به فعالیت موکب سیدالشهدا(ع) متعلق به فرزندان شهید رئیسعلی دلواری در مسیر پیاده روی اربعین حسینی اشاره کرد و افزود: امسال نیز همانند سنوات گذشته جمعی از فرزندان شهید رئیسعلی دلواری با حضور در کربلا و مسیر پیاده روی اربعین و  برپایی موکب اربعین با افتخار به زائران حسینی خدمت رسانی می‌کنند.

وی برپایی موکب برای خدمات رسانی به زائران را یک اقدام فرهنگی تأثیر گذار دانست تاکید کرد: مردم دیار حماسه ساز دلوار همراه با سایر عاشقان ابی عبدالله الحسین(ع) امسال نیز در همایش بی‌نظیر اربعین حضوری حماسی خواهند داشت.

نشانه‌های شکست آمریکا در جنگ اقتصادی علیه ملت ایران آشکار است

امام جمعه دلوار با اشاره به شکست جنگ اقتصادی آمریکا علیه ایران افزود: نزدیک به ۱۵ ماه است که از «خروج آمریکا از برجام» و اعمال فشارهای حداکثری و تحریم‌های ناجوانمردانه  آن می‌‌گذرد و امروز می‌توان با قاطعیت گفت که آنها از تمام گزینه‌های خود برای اعمال فشار بر ملت ایران استفاده کرده‌اند و دیگر هیچ ابزار فشاری در اختیار ندارند اما به نتیجه دلخواه خود نرسیده‌اند و نشانه‌های شکست آمریکا در جنگ اقتصادی علیه ملت ایران واضح و آشکار است.

وی تاکید کرد: از نظر کارشناسان اقتصادی جهان با وجود تحریم‌های بی‌سابقه علیه ایران، اقتصاد ایران نه تنها مقاوم بوده است بلکه فرایند رو به رشد را هم دارد که این به‌منزله فرسایشی شدن جنگ اقتصادی آمریکا علیه ایران و بی ‌اثر شدن تحریم‌های ضدایرانی است.

زاهددوست با اشاره به رد پیشنهاد رشوه مقامات آمریکا توسط ناخدای هندی نفتکش ایرانی افزود: رشوه دادن به ناخدای یک نفتکش به معنای اوج ذلت، حقارت و استیصال آنان است و آبروی نداشته آمریکایی‌ها را در دنیا به باد داد و نشان دهنده این است که آمریکا دیگر هیچ اهرم فشاری برای مقابله با ایران ندارد و در جنگ تمام عیار اقتصادی خود علیه ایران نیز ناکام بوده است.

امام جمعه دلوار در ادامه به برداشته شدن گام سوم کاهش تعهدات هسته‌ای اشاره کرد و افزود:  برداشته شدن گام سوم کاهش تعهدات هسته‌ای، یک اولتیماتوم جدی به غرب و نهادهای بین المللی بود تا بدانند که این گام‌ها استمرار ابدی ندارد و اگر به تعهدات خود عمل نکنند منتظر برداشته شدن گام چهارم، گام نهایی کاهش تعهدات برجامی باشند.

وی تاکید کرد: انتظار داریم نمایندگان آژانس بین المللی در سفر خود به ایران نباید تنها به ارائه یک گزارش در مورد بسنده نکنند بلکه حقانیت جمهوری اسلامی را درک کنند و کشورهای اروپایی را در مورد انجام تعهدات خود در برابر ایران تحت فشار بگذارند.

انتهای پیام/