اختصاص ۹۶میلیارد و ۹۲۵ میلیون ریال ارزش افزوده به شهرداری و دهیاری‌های گناوه به گزارش تنگستان نما،

رئیس اداره امور مالیاتی گناوه روز شنبه به خبرنگار ایرنا گفت: این مبلغ در اجرای قانون مالیات بر ارزش افزوده عوارض در ۲ بخش عوارض و آلایندگی داخل حریم پرداخت شده است.

مکی حسونی افزود: از مجموع مبلغ واریز شده ۳۴ میلیارد و ۲۸۴ میلیون ریال مربوط به خرداد و ۶۲ میلیارد و ۶۴۱ میلیون ریال در تیر ماه بوده است.

وی اظهار داشت: سهم شهرداری گناوه از محل عوارض و آلایندگی داخل حریم ۶۷ میلیارد و ۴۵۶ میلیون ریال، شهرداری ریگ پنج میلیارد و ۹۴۴ میلیون ریال و مابقی آن مربوط به دهیاری های شهرستان بوده که براساس معیارهای تعیین شده از جمله تناسب جمعیت توزیع شده است.

رئیس اداره امور مالیاتی گناوه یادآور شد: در ماه‌های فروردین و اردیبهشت امسال نیز از این محل ۹۸ میلیارد و ۶۹۵ میلیون ریال به حساب شهرداری های گناوه و ریگ واریز که سهم گناوه ۹۰ میلیارد و ۹۵۵ میلیون ریال و  بندرریگ نیز ۷  میلیارد و ۷۳۹ میلیون ریال بود.

وی بیان کرد: با توجه به اینکه اعتبارات توزیع شده در زمینه‌های جاری و خدمات شهری پیش بینی شده از شهرداری‌ و دهیاری ها انتظار داریم در زمان اجرا و افتتاح طرح‌ها به منبع تامین اعتبار آن اشاره و به عموم مردم اطلاع رسانی کنند.