فرماندار: مطالبات مالی تیم فوتبال پارس جنوبی‌جم به حداقل رسید به گزارش تنگستان نما،

 به نقل از تسنیم؛ محمد حسینی در نشست با مسئولان دستگاه‌های اجرایی استان بوشهر با بیان اینکه این شهرستان از ظرفیت بالایی در عرصه محصولات کشاورزی برخوردار است اظهار داشت: ۴۵۰۰ هکتار  اراضی نخیلات و ۲۵۰۰ هکتار لیمو و مرکبات  از قابلیت‌های شهرستان جم است.

وی، تولید۳۰۰ قارچ، ۱۷۰ تن عسل و ۳۰ هزار تن مرکبات را از ظرفیت‌های کشاورزی شهرستان جم دانست و تصریح کرد: تولید  محصولات گوجه فرنگی خارج از فصل، زیتون و محصولات گلخانه‌ای از قابلیت‌های دیگر کشاورزی این شهرستان است.

فرماندار جم، به حضور تیم فوتبال پارس جنوبی‌جم در لیگ‌برتر باشگاه‌های کشور پرداخت و بیان کرد: برای حمایت از این تیم برنامه‌های گوناگون مورد توجه قرار گرفته و در این راستا مطالبات مالی تیم فوتبال پارس جنوبی‌جم به حداقل رسیده است.

حسینی وجود ۱۵۰۰ ورزشکار سازمان یافته و ۴۰۰ هیئت ورزشی را از دیگر قابلیت‌های ورزشی جم دانست و با اشاره به حل مشکلات آبرسانی این شهرستان خاطرنشان کرد: برای حل مشکلات آب آشامیدنی جم طرح‌های متعددی از جمله آب شیرین‌کن سیراف به جم، سد باغان و خط انتقال آب در حال اجراء است که خط انتقال آب از سد دشت باغان با روند مطلوبی در حال اجراء است.

وی، پیشرفت فیزیکی خط آبرسانی شهرستان جم را مورد اشاره قرار داد و گفت: با تکمیل این خط آبرسانی تا پایان امسال بخش عمده‌ای از مشکلات آب آشامیدنی شهرها و روستاهای شهرستان جم برطرف می‌شود.

فرماندارجم دشت ریز را از دشت‌های ممنوعه دانست و تاکید کرد: ۲۰ حلقه چاه آب این دشت در راستای مقابله با خشکسالی و برداشت بی رویه از چاه‌های این دشت، با هماهنگی دستگاه قضا مسدود می‌شود.

حسینی از اجرای مجتمع فرهنگی هنری شهر ریز خبر داد و بیان کرد: در این راستا مرکز جامع انارستان روند اجرایی مطلوبی دارد که این طرح‌ها بر اساس برنامه زمان‌بندی تا پایان امسال تکمیل می‌شود.

وی، اجرای جاده و طرح‌های راهسازی را از دیگر طرح‌ها دانست و با اشاره به خط انتقال آب کوثر افزود: این طرح با پیشرفت فزیکی مناسب در حل اجراء است که بر اساس وعده داده شده بخشی از این طرح تا پایان امسال تکمیل می‌شود.

فرماندار جم افزود: در راستای توسعه زیرساخت‌های گردشکری هتل سه ستاره جم آماده است و در زمینه توسعه فضاهای آموزشی ۱۰۹ کلاس درس دارای پیشرفت ۵۰ درصدی است که تا پایان سال ۱۳۹۹ تکمیل می‌شود.