گردشگری ساحلی و دریایی کلید توسعه استان به گزارش تنگستان نما،

به نقل از ایرنا؛ مدیرکل دفتر جذب و حمایت از سرمایه‌گذاری استانداری بوشهر گفت: استان بوشهر در هشت بخش اقتصاد دریا و ساحل دارای مزیت بالایی است که باید از ظرفیت های آنها برای اشتغال آفرینی و درآمدزایی بخوبی استفاده شود.

رسول رستمی افزود: ۵۰ درصد تولید میگوی پرورشی کشور در سواحل استان بوشهر انجام می‌شود و در زمینه پرورش ماهی در قفس هم اقدامات و سرمایه‌گذاری خوبی انجام شده است.

وی گفت: زیست فناوری دریایی، اقتصاد نوین و ارزش افزوده بالایی است که اکنون درمنطقه دلوار در شهرک زیست فناوری دریایی در دست احداث است و بوشهر یکی از پنج استان ویژه مناطق علم و فناوری در حوزه نفت و گاز، کشاورزی، آی تی و زیست فناوری دریایی است.

مدیرکل دفتر جذب و حمایت از سرمایه‌گذاری استانداری بوشهر بیان کرد: با توجه به ظرفیت خوب ساحل و دریا در حوزه گردشگری در این استان اما به رشد مطلوب خود نرسیده‌ایم و با برنامه ریزی باید تلاش کنیم تا این ظرفیت اشتغال زا و ثروت آفرین شود.

وی افزود: با توجه به ساختار مدیریت و پیگیری و ظرفیت ها بوشهر از استان های امن کشور است که زمینه سرمایه‌گذاری در آن فراهم شده است طوریکه در سفر اسفندماه سال گذشته رئیس جمهوری به این استان ۱۳ تفاهمنامه به مبلغ ۱۰۸ هزار میلیارد تومان با شرکت های سرمایه‌گذاری خارجی و بانک ها منعقد شده است.