۱۰۵ میلیارد اعتبار عمرانی به حساب دهیاری‌های استان واریز شد‌ به گزارش تنگستان نما،

به نقل از تسنیم؛ فاطمه دهقانی صبح امروز در جلسه شورای اداری استان بوشهر با گرامیداشت ۱۵ مهر روز روستا و عشایر به اقدامات انجام شده در عرصه عمران روستایی پرداخت و اظهار داشت: ۲۰۰ پروژه عمرانی‌با اعتبار ۷۰ میلیارد تومان در هفته دولت امسال در روستاهای استان بوشهر از محل اعتبارات ارزش افزوده و عوارض آلایندگی افتتاح شد.

وی، از رشد ۲.۵ برابری افتتاح طرح‌های عمران روستایی استان بوشهر نسبت به هفته دولت سال قبل خبر داد و بیان کرد: با توجه به تدوین سند عمرانی استان بوشهر دهیاری‌ها همگام با این سند در توسعه زیرساخت‌های روستایی به سمت اجرای پروژه‌های عمرانی هدایت می‌شوند.

مدیرکل امور روستایی و شوراها استانداری بوشهر با اشاره به برنامه روز روستا در استان خاطر نشان کرد: همزمان با ۱۵ مهر روز روستا به ارزش ۱۵ میلیارد تومان پروژه در حوزه روستایی استان بوشهر افتتاح شد که همکاری فرمانداران در این راستا ستودنی است.

دهقانی با اشاره به اینکه بخش عمده‌ای از پروژه‌های عمران روستایی استان بوشهر در دهه فجر امسال افتتاح می‌شود افزود: طی ۲۰ سال گذشته ۲۱ هزار میلیارد تومان اعتبارات از محل ارزش افزوده و عوارض آلایندگی در عمران روستایی هزینه شده که از این میزان بیش از ۱۷ هزار میلیارد تومان در دولت تدبیر و امید بوده است.

وی، با بیان اینکه سال گذشته ۲۰۴ میلیارد تومان برای توسعه زیرساخت عمران روستایی به دهیاری‌های استان بوشهر پرداخت شدگفت: در ۵ ماه نخست امسال ۱۰۵ میلیارد تومان اعتبار به حساب دهیاری‌های استان بوشهر واریز شد.

مدیرکل امور روستایی و شوراها استانداری بوشهر از اجرای بوشهر توریسم۲۰۲۲ در روستاهای استان خبر داد و بیان کرد: برای توسعه زیرساخت‌های گردشگری در روستاها اعتباراتی در نظر گرفته که بخشی از این اعتبارات سال گذشته و امسال پرداخت شده است.