۲۰۰۰ مسکن مددجویی توسط دانشگاه‌های علوم پزشکی ساخته می‌شود به گزارش تنگستان نما،

به نقل از تسنیم؛احمد لطفی در نشست با رئیس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر رسیدگی به مسکن مددجویان را در اولویت برنامه‌ها دانست و اظهار داشت: در این راستا نهضت مسکن سازی برای مددجویان تحت پوشش کمیته امداد استان بوشهر با همکاری سازمان‌ها و نهادهای گوناگون آغاز شده است.

وی با تاکید بر اینکه مشارکت دانشجویان و اساتید علوم پزشکی در کمک به نیازمندان و همکاری برای ساخت منازل مددجویان نیازمند یک اقدام فرهنگی با ارزش است گفت:کمیته امداد در همه امور تنها یک مجری است و مردم نیکوکار و اقشار مختلف، مهم‌ترین عامل در رفع گرفتاری‌ها و نیازمندی‌های هموطنان‌شان هستند.

وی با بیان اینکه بسیاری از دانش آموزان و دانشجویان نخبه تحت حمایت کمیته امداد  استان بوشهر هستند خاطر نشان کرد: این افراد در طول سال خدمات تحصیلی متنوعی از کمیته امداد دریافت می‌کنند و در دانشگاه‌های مطرح دولتی پذیرفته می‌شوند.

مدیرکل کمیته امداد استان بوشهراز قبولی دانش آموزان تحت پوشش کمیته امداد استان در دانشگاه‌های علوم پزشکی خبر داد و بیان کرد: در آزمون کنکور دوره گذشته تعدادی از دانش آموزان مددجوی تحت حمایت این نهاد رتبه زیر ۷۰۰ را کسب کردند که چند نفراز آنها در رشته پزشکی پذیرفته شدند.

لطفی بر لزوم رفع مشکلات و نیازهای این دانشجویان نخبه و مشکلات خانواده‌هایشان تاکید کرد و گفت: اغلب مددجویان تحت حمایت از نعمت یک مسکن مناسب و مقاوم برخوردار نیستند که کمیته امداد تلاش دارد با کمک مردم و دستگاه‌ها این نیاز ضرورری آنها را بر طرف سازد.

وی با اشاره به تفاهم‌نامه جامعه پزشکی کشور با کمیته امداد برای ساخت منازل مسکونی نیازمندان خاطر نشان کرد: بر اساس این تفاهم نامه دانشگاه‌های علوم پزشکی سراسر کشور، با مشارکت دانشجویان، اساتید و دیگر افراد نیکوکار، ساخت و تجهیز ۲ هزار مسکن را برای مددجویان کمیته امداد را بر عهده گرفتند که استان بوشهر هم سهمی در این زمینه دارد.

مدیرکل کمیته امداد استان بوشهر با بیان اینکه مشارکت جامه پزشکی کشور یک الگوی خوب برای همکاری دیگر دستگاه‌ها با کمیته امداد و همیاری رساندن به نیازمندان است خاطر نشان کرد: بنا داریم نیاز مسکن مددجویان نیازمند به ویژه خانواده دانشجویان مددجوی علوم پزشکی بوشهر را با همکاری دانشگاه حل کنیم.

در این  نشست راهکارهای لازم برای ساخت مسکن نیازمندان ارائه شد.