۸۱هزار زائر استان در سامانه سماح ثبت نام کردند به گزارش تنگستان نما،

عبدالرسول رنجبر در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم،پیاده‌روی اربعین حسینی را نماد عزت و اقتدار مسلمانان دانست و اظهار داشت: مسلمانان در دفاع از ارزش‌های دینی و مکتبی خود در برابر تمام توطئه‌ها و ترفندهای دشمنان و کافران می‌ایستند که حضور میلیونی مسلمانان در اربعین سید و سالار شهیدان حضرت امام حسین(ع) نماد اتحاد و یکپارچگی آنان در  ناکام کردن دشمنان است.

وی با بیان اینکه مردم ولایت‌مدار استان بوشهر به خاندان ائمه اطهار(ع) عشق و علاقه خاصی دارند گفت: بوشهری‌ها با حضور در صحنه‌های مذهبی و دینی عشق و علاقه خود را خاندان اهل بیت عصمت و طهارت(ع) را نشان می‌دهند که اوج این وفاداری در تاسوعا، عاشورا و اربعین حسینی متبلور می‌شود.

مدیرحج و زیارت استان بوشهربا اشاره به حضور میلیونی مردم در مراسم پیاده‌روی اربعین حسینی در کربلا خاطر نشان کرد: در مراسم اربعین شهادت امام حسین(ع) میلیون‌ها نفر از سراسر جهان در آیین عزاداری و پیاده‌روی اربعین حسینی از نجف تا کربلا شرکت می‌کنند که نشان از عظمت و عزت اسلام است.

رنجبر با اشاره به ثبت نام بوشهری‌ها در سامانه سماح برای حضور در پیاده‌روی اربعین در کربلا تصریح کرد: تاکنون افزون بر ۸۱ هزار و ۶۵۱ نفر از هم‌استانی‌ها در سامانه سماح برای شرکت در مراسم اربعین حسینی در کربلا ثبت نام کرده‌اند.

وی با بیان اینکه سال گذشته در مجموع ۳۷ هزار نفر از استان بوشهر در مراسم پیاده‌‌روی اربعین حسینی شرکت کردند افزود: باتوجه به اینکه ثبت نام همچنان ادامه دارد پیش بینی می‌شود تعداد ثبت نام شدگان بوشهری برای حضور در مراسم اربعین حسینی درکربلا سه برابر سال گذشته باشد.

مدیر حج وزیارت استان بوشهر تصریح کرد: زائران برای نام‌نویسی می‌توانند از طریق سامانه اینترنتی به نشانی samah.haj.ir  و یا با حضور در یکی از دفاتر خدمات زیارتی استان بوشهر ثبت نام کنند.

رنجبر بیان کرد: کسانیکه قصد حضور در مراسم پیاده‌روی اربعین حسینی در کربلا دارند؛ باید دارای گذرنامه‌ای باشند که حداقل ۶ ماه دیگر دارای اعتبار باشد.