استاندار: نرخ اشتغال در استان بوشهر افزایش یافت به گزارش تنگستان نما،

عبدالکریم گراوند در جلسه شورای اداری استان بوشهر از افتتاح و آغاز  توسعه زیرساخت‌های بندری در شهرستان‌های بوشهر و تنگستان خبر داد و اظهار داشت: امروز با حضور مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی کشور ۷۱ میلیارد تومان پروژه بندری در استان بوشهر افتتاح و یا عملیات اجرایی آن آغاز شد.

وی، اجرای این طرح‌ها را زیرساخت‌های توسعه استان بوشهر دانست و تصریح کرد: چون استان بوشهر یک استان ساحلی است اجرای طرح‌های بندری کمک بزرگی برای توسعه استان در بخش‌های مختلف می‌‌کند.

استاندار بوشهر با بیان اینکه بیش از ۶۱ درصد اقتصاد استان در حوزه ساحلی است گفت: در سال رونق تولید، رونق  و توسعه زیرساخت‌های بندری زمینه رونق اقتصادی در سواحل استان بوشهر را فراهم می‌کند.

گراوند از افزایش رشد صادرات در بنادر خبر داد و افزود: با وجود ترفندهای دشمنان در اعمال تحریم‌های ظالمانه ولی اکنون شاهد افزایش صادرات غیرنفتی در شش ماه امسال در بنادر هستیم که نشان دهنده شکست دشمن در اعمال تحریم‌ها است.

وی، با اشاره به اینکه دشمن در تحریم‌ها قصد فلج شدن بنادر و ایجاد نارضایتی در مردم داشت خاطر نشان کرد: با وجود کارشکنی‌های دشمنان ولی شاهد افزایش صادرات غیرنفتی در بنادر هستیم و با وجود فشار حداکثری دشمن ولی این تحریم‌ها مانع از توسعه کشور نشد.

استاندار بوشهر با اشاره به اینکه نرخ اشتغال در فصول مختلف در مناطق  کشور براساس شرایط و ظرفیت‌ها است تصریح کرد: بر اساس آخرین آمار ارائه شده، نرخ بیکاری در تابستان سال گذشته در استان بوشهر ۱۱.۲ درصد بود که در تابستان امسال به ۱۰.۳ درصد کاهش یافت و این نشان  می‌دهد به حمدالله  با هدایت‌های رهبر معظم انقلاب اسلامی، تدبیر دولت و مسئولان، تحمل و همراهی مردم، تحریم‌ها بی اثر شده  است.

گراوند با بیان اینکه شرایط کنونی اقتصاد کشور سخت‌تر از زمان جنگ تحمیلی ۸ ساله نیست افزود: فشار حداکثری دشمنان با فشار حداکثری تلاش مسئولان، تحریم‌ها را بی اثر می‌کند.

وی، از ابلاغ اعتبارات عمرانی مصوب سفر رئیس جمهور خبر داد و تصریح کرد: در شش ماه نخست امسال با وجود مشکلات و تحریم‌‌ها ۵۱۳ میلیارد تومان از اعتبارات مصوب سفر رئیس جمهور به استان بوشهر ابلاغ شده است.

استاندار بوشهر با تاکید بر توجه به راه‌اندازی مجمع خیران امنیت‌ساز گفت: خیران که نقش خود را در همه عرصه‌ها نشان داده‌اند لازم است زمینه همکاری آنان را در امر امنیت فراهم شود.
منبع: تسنیم