تناقض در جوابیه مدیریت آموزش و پرورش تنگستان مشهود است به گزارش تنگستان نما،

در حالی قریب به ۱۲ نفر جذب آموزش و پرورش در تنگستان شدند که خیلی از واجدین شرایط در این شهرستان اطلاع دقیقی از فراخوان این استخدامی نداشته اند.

از گوشه و کنار شهرستان چه در قالب فضای مجازی و چه حقیقی نوع عملکرد مدیریت آموزش و پرورش تنگستان در بحث استخدام های اخیر توسط اهالی این شهرستان مورد نقد جدی قرار گرفت که بد نیست اشاره ای به این موضوع داشته باشیم.

گرچه جوابیه مدیریت آموزش و پرورش در پاسخ به منتقدین که نقدشان در بستر فضای مجازی منتشر شده بود را بارها و بارها مشاهده کرده ایم ولی چون قانع کننده نبود بد نیست به مطالبی هر چند کوتاه و گذرا اشاره کنیم که البته این نیز مطالبه عمومی و حرف دل مردم است که از زبان تنگستان نما منتشر می شود.

اولین موضوعی که بحث برانگیز است موضوع شیوه اطلاع رسانی بوده که حقیقتا جای سوال دارد که چرا موضوع به این مهمی که فرا گیر هست و گستره شهرستان را در بر می گیرد به قول مسئولین آموزش و پرورش در چند گروه واتساپی انتشار می یابد و آحاد مردم علاقه مندان و از همه مهمتر اکثر واجدین شرایط از آن بی اطلاع بوده و موضوع را زمانی مطلع می شوند که کار از کار گذشته و علاقه مندان فقط باید حسرت فرصت از دست رفته در سایه بی تدبیری مسئولین را بخورند.

اگر اندکی به برگه منتشره به تاریخ ۸ اردیبهشت ماه نگاه کنیم در می یابیم که شرایط و ضوابط خاصی بر نحوه جذب حکم فرماست.

اینکه در انتقادها نام برخی افراد ذکر شده که به نوعی به مسئولین آموزش و پرورش نزدیک هستند شاید ظاهر قضیه در برخی موارد صدق کند اما مبرهن است در جوابیه آموزش و پرورش ذکر افراد بصورت موردی بوده و تمام افراد ذکر نشده است که البته این بدان معنی نیست که برخی از این افراد مستحق نیستند.

معتقدیم اگر خشت اول که همواره اطلاع رسانی جامع و کامل بوده توسط آموزش و پرورش تنگستان به بهترین وجه ممکن صورت می گرفت و همه افراد علاقه مند و واجد شرایط می توانستند در گام اول ثبت نام کنند هرگز این شبهه مطرح نمی شد و حقا که خشت اول گر نهد معمار کج تا ثریا می رود دیوار کج.

به هر حال اکنون هم دیر نشده و آموزش پرورش شهرستان می تواند با رایزنی در جذب افراد تجدید نظر کند و بهترین گام در رضایت مندی افراد به ویژه کسانی که مستحق بوده و سالها به عنوان نیروهای حق التدریسی در این مجموعه عاشقانه در جهت تعلیم و تربیت دانش آموزان همت گماشته اند بردارند.

 

انتهای پیام/