افزایش ۴۸ درصدی مصرف CNG در بوشهر به گزارش تنگستان نما،

مدیر شرکت پخش فرآورده‌های نفتی منطقه بوشهر گفت: متوسط مصرف گاز سی ان جی در این استان روزانه ۱۳۵ هزار مترمکعب بود که با اجرای طرح مدیریت مصرف سوخت و سهمیه‌بندی بنزین در یک هفته اخیر با افزایش ۴۸ درصدیبه ۲۰۰ هزار مترمکعب در روز رسیده‌است.

مسعود نیک‎‌تاج در نشست مدیران دستگاه‌های اجرایی استان بوشهر با اشاره به فعالیت ۳۴ جایگاه عرضه سوخت سی ان جی در این استان افزود: با این وجود زیرساخت‎های لازم برای عرضه روزانه ۳۵۰ هزار مترمکعب گاز سی ان جی در این منطقه وجود دارد.

مصرف سی ان جی در بوشهر ۴۸ درصد افزایش یافت

وی بیان کرد: با توجه به شرایط لازم برای عرضه گاز سی ان جی این ظرفیت در بوشهر وجود دارد تا بخشی از سوخت مورد نیاز ناوگان حمل و نقل از این محل تامین شود.

نیک‌‏تاج با اشاره به اینکه متوسط مصرف روزانه بنزین استان بوشهر یک میلیون و ۸۵۰ هزار لیتر است ادامه داد: براساس برآورد انجام شده از ابتدای ماه جاری تاکنون شاهد کاهش ۱۷ درصدی مصرفبنزین هستیم که در پایان ماه با تامین سهمیه بخش‌های مختلف وضعیت روشن‎تری از مصرف بنزین استان بوشهر بدست خواهد آمد.

وی یادآور شد: در بخش گاز مایع نیز سهمیه این ماه ۳۰۰ تن فراتر از مصرف مشابه در سال گذشته است که با این شرایط مشکلی برای تامین گاز مایع استان بوشهر وجود ندارد.

نیک‌تاج بیان کرد: برای توزیع گاز مایع باید کنترل لازم صورت گیرد زیرا در صورت هدایت شدن گاز مایع به حمل و نقل تامین نیاز خانوارها دچار مشکل می‏‌شود.

وی گفت: سهمیه گاز مایع استان بوشهر اکنون به نحو مطلوبی از آبادان جذب می‎شود و تدابیر لازم برای تامین گاز از بندرعباس نیز فراهم شده‌است تا در صورت نیاز از مبدا دوم استفاده کنیم.